CK Pafawag już po remoncie i z nową-starą nazwą

Piotr Osowicz, AO | Utworzono: 2024-04-12 13:11 | Zmodyfikowano: 2024-04-12 13:15
CK Pafawag już po remoncie i z nową-starą nazwą - fot. Piotr Osowicz / Radio Wrocław
fot. Piotr Osowicz / Radio Wrocław
CK Pafawag już po remoncie i z nową-starą nazwą - 0
CK Pafawag już po remoncie i z nową-starą nazwą - 1

Centrum kultury na wrocławskim Nowym Dworze powraca do swoich korzeni. Historia tego miejsca jest długa i sięga 1952 roku. Dziś odnowiono elewacje budynku, wyremontowano pomieszczenia i CK Nowy Pafawag czeka na okolicznych mieszkańców. Do jednej z sal zaprosiła nas dyrektorka placówki Elwira Szwedo-Mazurkiewicz :

"Jesteśmy w Sali Sułów, dawnej sali plastycznej i to jest taka sala z przeznaczeniem na warsztaty plastyczne. I mamy tutaj dzieci, mamy młodzież i mamy dorosłych, seniorów... czyli pełen zakres wiekowy w tej sali warsztatuje."

- Jednym z nowych pomysłów jest "dziedziniec artystyczny - dodaje Elwira Szwedo-Mazurkiewicz:

"W zeszłym roku zaprosiliśmy na taki pierwszy dziedziniec w maju, to jest miejsce parkingu. Otwieramy i zamienia się w miejsce artystyczne. Czyli spektakle, koncerty, warsztaty dla dzieci, młodzieży dorosłych, czyli takie warsztaty rodzinne. We wrześniu był kolejny i teraz w maju też będzie."

Pracownicy CK Nowy Pafawag są już po konsultacjach z mieszkańcami, ze szkołami i radami osiedla, aby zapytać o oczekiwania wobec nowego miejsca. Najbliższe kwietniowe wydarzenia to potańcówki klubowe i przegląd teatralny.

Tradycja tego miejsca jest długa, bo Dom Kultury „Pafawag” otwarto  w 1952 roku, potem były tu m.in. hurtownia owoców, lumpeks, a nawet wulkanizacja opon. Po 2000 roku powstało Centrum Kultury Wrocław-Zachód, które funkcjonowało do 2023 roku.

Centrum Kultury Nowy Pafawag mieści się przy ul. Chociebuskiej  4-6.

Posłuchaj całego programu:


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Nic nie wiecie2024-04-14 05:16:36 z adresu IP: (2a00:f41:70aa:bf20:0:x:x:x)
co tam wcześniej było !!! Słabe informacje. Brak przygotowania