Groził policjantowi w Internecie. Usłyszał zarzuty

WK, PAP | Utworzono: 2024-04-19 12:12 | Zmodyfikowano: 2024-04-19 12:19
Groził policjantowi w Internecie. Usłyszał zarzuty - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Aspirant Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformowała, że kilka dni temu na jednym z profili społecznościowych pod archiwalnym zdjęciem polkowickiego policjanta pojawiły się nowe komentarze.

- Wpisy naruszały godność funkcjonariusza, szkalowały jego autorytet i miały na celu ubliżyć policjantowi. Niestety, pojawił się również i taki, który nawoływał do pozbawienia życia tego funkcjonariusza - powiedziała policjantka.

Po ustaleniach i zebraniu niezbędnego dla sprawy materiału dowodowego funkcjonariusze potwierdzili, kto stał za publikacją i siedział przy klawiaturze. 39-latek z powiatu głogowskiego został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjanta oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

- Funkcjonariusze ustalili również, co mogło być przyczyną takiego zachowania podejrzanego. Znieważony policjant w przeszłości miał styczność z zatrzymanym mężczyzną. Kilka lat temu zatrzymał bowiem 39-latka za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu - powiedziała policjantka.

Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.