Z Gniezna bez punktów

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-04-20 20:49 | Zmodyfikowano: 2024-04-20 20:50
Z Gniezna bez punktów - fot. kprkobierzyce.pl

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Cygan, a następnie gospodynie odpowiedziały dwoma trafieniami (2:1 5’). Kobierzyczanki miały problem z przedostaniem się przez defensywę rywalek, a skuteczne kontry pozwoliły podwyższyć gnieźniankom prowadzenie (5:1 8’). KPR korzystał z gry w przewadze, a dwukrotnie piłkę w siatce umieściła Wiertelak (5:3 10’). Przyjezdne z minuty na minutę wyglądały coraz lepiej i doprowadziły do remisu za sprawą Buklarewicz (6:6 15’).

MKS przetrwał gorszy moment i wyprowadził trzy szybkie ciosy, a dobrze dysponowana była Nurska (9:6 18’). Podopieczne Marcina Palicy stale popełniały niewymuszone straty, które raz za razem wykorzystywały gospodynie (11:7 20’). Kobierki zmniejszyły dystans do rywalek, a świetną finalizacją popisała się Kozioł (11:10 24’). Gnieźnianki naprawdę śmiało poczynały sobie pod bramką przeciwniczek i ponownie wyszły na trzybramkowe prowadzenie (14:11 27’). Kobierzyczanki wyprowadziły dwie skuteczne akcje, a kolejne trafienie dołożyła Wiertelak (14:13 28’). Do przerwy na tablicy wyników mieliśmy remis 15:15.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły gospodynie, wychodząc na dwubramkowe prowadzenie (17:15 32’). Kobierzyczanki szybko odpowiedziały, a nie do zatrzymania była Wiertelak, która trafiła po raz dziewiąty (17:18 34’). Chwilę później szalę na swoją stronę ponownie przechyliły szczypiornistki MKS-u (19:18 36’). Skutecznie wykonany rzut karny przez Despodovską dał remis (21:21 40’). Gnieźnianki wyprowadziły dwa szybkie ciosy, a ładnym golem odpowiedziała Janas (23:22 44’).

Mecz był niezwykle wyrównany i obfitował w wiele akcji rzutowych, co mogło podobać się kibicom (25:25 50’). Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu, a piłkę w siatce umieściła Melekestseva (28:28 54’). Szczypiornistki MKS-u bardzo mądrze konstruowały ataki w końcówce i były coraz bliżej triumfu. (30:29 58’).

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Konieczną, a po drugiej stronie wyróżniono Wiertelak.

Urbis Gniezno - KPR Gminy Kobierzyce 32:30 (15:15)

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Hoffmann, Konieczna – Lipok (8), Nurska (6), Hartman (6), Łęgowska (5), Kuriata (4), Szczepanik (3), Siwka, Giszczyńska, Bartkowiak, Chojnacka, Schlabs, Widuch.

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Saltaniuk, Chojnacka – Wiertelak (11), Despodovska (4), Smolinh (3), Janas (3), Ważna (2), Drażyk (2), Melekesteva (2), Cygan (1), Kozioł (1), Buklarewicz (1), Kucharska, Kocińska, Domagalska