Wciąż walczą o utrzymanie. Piłkarze ręczni Zagłębia wygrali z Gwardią

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-04-22 06:19
Wciąż walczą o utrzymanie. Piłkarze ręczni Zagłębia wygrali z Gwardią - fot. zaglebie.lubin.pl

Starcie od początku było wyrównane, choć w pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli jednak zawodnicy z Lubina. Miedziowi szybko zdobyli dwie bramki i trzymali rywali na dystans. Gwardia goniła, ale ostatecznie na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem schodzili lubinianie.

W drugiej odsłonie Zagłębie jeszcze powiększyło przewagę, ale gospodarze nie dali za wygraną. Gwardia najpierw odrobiła straty, a potem wyszła na prowadzenie. I gdy wydawało się już, że punkty zostaną w Opolu, to w końcówce Miedziowi zdobyli trzy bramki i ostatecznie zwyciężyli 28:27.

To ważna wygrana w kontekście walki o utrzymanie. Zagłębie na razie zajmuje przedostatnie miejsce, oznaczające konieczność gry w barażu o pozostanie w lidze. Jednak strata do zajmujących wyższe miejsca Piotrkowianina i Wybrzeża Gdańsk wynosi zaledwie jedno oczko. To właśnie z tymi rywalami w bezpośrednich starciach Zagłębie powalczy o utrzymanie w Superlidze.

Corotop Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 27:28 (10:12).

Najwięcej bramek: dla Gwardii - Antoni Łangowski 8, Wiktor Kawka, Paweł Stempin i Mateusz Wojdan - po 4; dla Zagłębia: Dawid Krysiak 8, Piotr Rutkowski 7, Jakub Moryń 5.