Boiska przy jeleniogórskiej „jedenastce” doczekają się remontu

Jakub Thauer, BM | Utworzono: 2024-04-25 15:23 | Zmodyfikowano: 2024-04-25 15:24
Boiska przy jeleniogórskiej „jedenastce” doczekają się remontu - Fot: Jakub Thauer
Fot: Jakub Thauer

- Modernizacja boisk jest pilnie potrzebna - podkreśla dyrektor SP 11, Barbara Marszałek-Szurek:

„Jedno boisko zostało wyłączone z użytkowania, na pozostałych ternach uczniowie jeszcze korzystają, bieżnia też zarastająca, więc musimy tutaj z pracownikami obsługi mocno o to dbać, żeby to jakoś wyglądało”

Jak mówi prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, część pieniędzy na remont udało się już pozyskać:

„Dostaliśmy z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego 738 tysięcy złotych, staramy się, żeby jeszcze uzupełnić do przebudowy tych boisk środki z ministerstwa sportu”

- Nauczyciele wychowania fizycznego dwoją się i troją, żeby jednak pomimo fatalnego stanu boisk, zapewnić jak najciekawsze zajęcia dla młodzieży, mówi nauczycielka - Anna Gorijenko:

„Korzystamy z boisk, które znajdują się poza terenem naszej szkoły. Jeśli uczniowie maja na przykład dwie lekcje WF-u łączone, to wychodzimy z nimi również na stadion przy ul. Złotniczej. Korzystamy również z siłowni zewnętrzne, która znajduje się nieopodal przy placu zabaw”

Zdaniem uczniów klas sportowych, nowe boiska bardzo by się przydały:

„Zazwyczaj chodzimy na dużą sale, na małą, czasami na łączniku mamy WF. Chodzimy na jakieś place poza szkołą. Fajnie by było jakby wyremontowali nam to boisko, bo fajnie na Świerzym powietrzu mieć WF. Na sali mamy tylko jedną połówkę, bo jest bardzo dużo osób. Przydałyby się kosze na dworze, żebyśmy mogli na świeżym powietrzu porzucać, pograć”

Według wstępnych założeń, młodzież będzie mogła rozegrać pierwsze mecze na nowych boiskach już za dwa lata.

Posłuchaj więcej:

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.