Zagłębie zremisowało z Ruchem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-05-06 21:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarski los oddał to co zabrał wcześniej. Piłkarze z Lubina tracili w doliczonym czasie gry bramki w wyjazdowych meczach z Legią i Cracovią a teraz w ostatnich sekundach uratowali remis dzięki bramce Kamila Wilczka.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli Lubinianie. Przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale nie byli w stanie pokonać Matko Perdijcia. Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu zespół Ruchu wywalczył rzut wolny. Precyzyjne dośrodkowanie Słoweńca Andreja Komaca zakończył celnym strzałem głową Wojciech Grzyb. Tuż przed przerwą Zagłębie powinno mieć rzut karny, ale sędzia Dawid Piasecki nie przerwał gry po ewidentnym faulu Malinowskiego na Plizdze.

W drugiej połowie gra niewiele się zmieniła. Wreszcie w 67 minucie Mouhamadou Traore z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Ruchu, przerzucając piłkę ponad Matko Perdijicem. Senegalczyk zdobył swoją trzecią bramkę w trzecim kolejnym meczu.

Tuż przed zakończeniem spotkania - w 85 minucie ponowne Komac dośrodkował, tym razem z rzutu rożnego a prowadzenie dał Ruchowi Maciej Jankowski. Gdy wydawało się, że Zagłębie przegra to spotkanie, w 4 minucie doliczonego czasu gry po rzucie wolnym Dawida Plizgi wyrównał prowadzony chwilę wcześniej na boisko Kamil Wilczek.

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Grzyb (41-głową), 1:1 Mouhamadou Traore (67), 2:1 Maciej Jankowski (85), 2:2 Kamil Wilczek (90+4-głową).

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk (46. Arkadiusz Piech), Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (83. Sebastian Olszar), Marcin Malinowski, Andrej Komac, Paweł Lisowski, Marek Zieńczuk (66. Łukasz Janoszka) - Maciej Jankowski.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Reina, Przemysław Kocot - Dawid Abwo (88. Kamil Wilczek), Dawid Plizga, Łukasz Hanzel, Amer Osmanagic (75. Arkadiusz Woźniak), Szymon Pawłowski (87. Martins Ekwueme) - Mouhamadou Traore.