Porażka piłkarzy Chrobrego Głogów

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-04-30 07:00
Porażka piłkarzy Chrobrego Głogów - fot. chrobry-glogow.pl

Piłkarze Chrobrego nie powiększyli swojego dorobku w 1. lidze. Zespół z Głogowa uległ na własnym stadionie Wiśle Płock 0:2.

W pierwszej połowie inicjatywa była po stronie gości. To oni zagrozili jako pierwsi, gdy w 14 minucie wprost w ręce Damiana Weglarza główkował Emile Thiakane, i oni tych sytuacji mieli więcej. W 28 minucie groźnie zza szesnastki przymierzył Dawid Kocyła, a w 33 minucie padła bramka. Po rzucie rożnym piłka wyszła poza pole karne, to tylko chwilowo. Szybko znalazła się przy Marcusie Haglind-Sangre, który z bliska trafił na 0:1.

Chrobry zagroził raz. W 20 minucie Bartosz Biel oddał piłkę Mikołajowi Lebedyńskiemu, którego uderzenie - choć niebezpieczne dla przyjezdnych - było niecelne. Chrobry musiał powalczyć o lepsze drugie 45 minut, bo po pierwszych Wisła zasłużenie pod względem wypracowanych szans prowadziła 1:0.

W 64 minucie trener Piotr Plewnia dokonał pierwszych zmian, a na boisko weszli Mateusz Ozimek z Jakubem Kuzdrą. 120 sekund później ten drugi odważnie ruszył do przodu i dobrym podaniem stworzył szansę będącemu w polu karnym Albertowi Zarównemu. Po jego uderzeniu wydawało się, że piłka zmierza w światło bramki, lecz w porę została odbita przez zawodnika Wisły. Mogło być 1:1, tymczasem po chwili było 0:2. Chrobry stracił piłkę i tę do bramki skierował Dawid Kocyła.

Głogowianie starali się jeszcze coś zdziałać, miał m.in. jedną niecelną próbę Paweł Tupaj, ale to wszystko na Wisłę było zdecydowanie za mało.

Chrobry Głogów - Wisła Płock 0:2 (0:1)

Marcus Haglind-Sangre 33, Dawid Kocyła 67

Chrobry: Damian Węglarz - Paweł Tupaj, Albert Zarówny, Mavroudís Bougaidis, Natan Malczuk, Dawid Hanc (64' Jakub Kuzdra) - Bartosz Biel (64' Mateusz Ozimek), Patryk Mucha (73' Artur Bogusz), Robert Mandrysz, Szymon Bartlewicz - Mikołaj Lebedyński (73' Adrian Szczutowski, 76' Mateusz Machaj).

Wisła: Bartłomiej Gradecki - David Niepsuj, Marcus Haglind-Sangre, Marcin Biernat, Adam Chrzanowski, Igor Drapiński - Dawid Kocyła (79' Fryderyk Gerbowski), Jakub Grić, Mateusz Szwoch, Emile Thiakane (71' Kacper Laskowski) - Łukasz Sekulski (79' Jesper Westermark).