Kolejna pewna wygrana szczypiornistek Zagłębia

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-05-11 20:49
Kolejna pewna wygrana szczypiornistek Zagłębia - fot. zaglebie.lubin.pl

Miedziowe już wcześniej były pewne mistrzostwa. Podopieczne Bożeny Karkut na początku musiały uważać, bo koszalinianki grały bardzo skutecznie w ataku. Zagłębie nie pozwoliło jednak uciec rywalkom, a potem ruszyło do ataku. Lubinianki szybko zbudowały sobie przewagę i do przerwy prowadziły 17:14.

W drugiej połowie znów Młyny Stoisław Koszalin zbliżyły się wynikiem, różnica wynosiła tylko jedno trafienie. Ale znów mistrzynie Polski zaczęły grać szczelniej w obronie, a w ataku się nie myliły. Przewaga urosła do sześciu trafień i było wiadomo, że Miedziowe nie wypuszczą wygranej z rąk.

Młyny Stoisław Koszalin - KGHM MKS Zagłębie Lubin 29:35 (14:17).

Najwięcej bramek: dla Młynów - Marcelina Polańska 4 oraz Hanna Rycharska, Dominika Szynkaruk, Karolina Szajek, Kristyna Kubisova i Martyna Koper po 3, dla Zagłębia - Daria Przywara 7, Daria Michalak, Karin Bujnochova i Karolina Jureńczyk po 6.