AI w medycynie - postęp czy podstęp?

Mateusz Florczyk, GN | Utworzono: 2024-05-28 15:20 | Zmodyfikowano: 2024-05-28 15:21
AI w medycynie - postęp czy podstęp? - fot. RW
fot. RW

Podczas panelu poruszono zagadnienia związane z lukami i zagrożeniami stosowania AI oraz zmianami w programach kształcenia w zawodach medycznych.

"Studenci muszą być świadomi szans i zagrożeń, z którymi zmierzą się, wchodząc do szpitali za kilka lat" - mówi Radiu Wrocław Robert Zymliński dr hab. prodziekan ds. rozwoju i innowacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. "To jest temat bardzo żywy, w zasadzie wszechobecny, ale tak naprawdę budzący wiele nieporozumień. W tym obszarze jest wiele niedomówień, a my chcielibyśmy nadać dyskusji na ten temat racjonalny charakter" - dodaje.

Wirtualna rzeczywistość, ale realna nauka

Oprócz głosów ekspertów i paneli dyskusyjnych organizatorzy przygotowali strefę Mini EXPO oraz różne stoiska, na których można było rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące AI, albo wcielić się w wirtualną rozmowę z pacjentem.

"Student może się przenieść w świat wirtualny do rozmowy z pacjentem, ale z takim pacjentem niestworzonym przez programistów czy ekonomistów, lecz bardziej przez lekarzy-ekspertów, którzy z nami współpracują i mogą porozmawiać z pacjentem, zaproponować np. jakąś diagnozę, zlecić jakieś badanie" - dodaje Robert Zymliński.

Konferencję „MedTech czy TechMed? Driven by AI” zorganizowały Uniwersytet Medyczny wraz z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.