Wałbrzych: Policja nie zapomina. Ścigali go od początku 2023 roku

JD, inf. prasowa | Utworzono: 2024-06-07 12:25 | Zmodyfikowano: 2024-06-07 12:26
Wałbrzych: Policja nie zapomina. Ścigali go od początku 2023 roku - fot. Policja
fot. Policja

Policja zatrzymała 28-latka na terenie ogródków działkowych w rejonie ulicy Orłowicza na Piaskowej Górze.  Mężczyzna, który od początku 2023 roku ukrywał się, od kiedy nie wrócił z udzielonej mu przepustki do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

W momencie aresztowania mężczyzna miał przy sobie znaczną ilość narkotyków, w tym amfetaminę, z której można było przygotować ponad 160 porcji handlowych.

Długa lista przestępstw

Mężczyzna był ścigany przez prokuratury i sądy z wielu miejsc w Polsce, w tym także z Wałbrzycha. Na liście jego przestępstw znajdują się m.in. oszustwa, podrabianie dokumentów, podszywanie się pod inną osobę oraz posiadanie narkotyków.

Za te przewinienia został skazany na karę trzech lat i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności. Jego nieobecność w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie na początku 2023 roku była kolejnym przestępstwem na jego koncie. Po zatrzymaniu 28-latek został osadzony w policyjnej celi. Teraz zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi na długi czas do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

Za posiadanie substancji psychotropowych w trakcie zatrzymania, jego pobyt w więzieniu może się jeszcze przedłużyć - grozi mu dodatkowa kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.