Kajakowa podróż do Berlina – WroBer promuje ekoturystykę

Beata Makowska, MF | Utworzono: 2024-06-23 10:15 | Zmodyfikowano: 2024-06-23 10:18
Kajakowa podróż do Berlina – WroBer promuje ekoturystykę - fot. Beata Makowska
fot. Beata Makowska
Kajakowa podróż do Berlina – WroBer promuje ekoturystykę - 0
Kajakowa podróż do Berlina – WroBer promuje ekoturystykę - 1

Podczas wyprawy uczestnicy promują ekologiczną turystykę oraz angażują się w sprzątanie rzek i walkę z ich zaśmiecaniem. Każda wyprawa jest organizowana zgodnie ze standardem „zero waste”, co oznacza minimalizowanie ilości powstających odpadów przez uczestników.

"U nas zasada jest taka, że zawsze sobie pomagamy, nikogo nie zostawiamy samego na wodzie. Też wyprawa nie ma charakteru jakiegoś wyścigu, nie rywalizujemy ze sobą. Najważniejsze jest, aby razem wypłynąć i razem powrócić, więc tego się trzymamy. Wszystkie do tej pory wyprawy, które były organizowane, zakończyły się szczęśliwie, więc trzymam kciuki, trzymam wiosła, żeby tym razem też tak było”  – mówi Radiu Wrocław koordynator wyprawy, wrocławski ekolog Dominik Dobrowolski.

W wyprawie kajakarzom towarzyszą dwa czworonogi. Te psiaki uwielbiają pływać kajakami – mówi ich opiekunka:

„Bigos jest bosmanem. Siedzi na dziobie i obserwuje wszystko dookoła, patrzy, czy jakaś kaczka nie jest dla nas zagrożeniem. A Luna to jest pani porządkowa – pilnuje, żeby wszyscy płynęli razem i z reguły są bardzo zrelaksowane”

W tym roku wyprawa ma dodatkowy cel ekologiczny

Podczas spływu będą przeprowadzane badania Odry oraz jej parametrów. Wyprawa jest otwarta, każdy może się przyłączyć na dowolnym odcinku. "Czasami mogą wystąpić pewne utrudnienia, jednak zawsze panuje u nas dobry nastrój" – dodaje Dominik Dobrowolski:

"Dzisiaj na przykład wieje wiatr w nocy, co na pewno trochę nas spowolni, ale za to mamy piękne słońce, które sprawi, że będzie nam się miło płynęło."

Podczas wyprawy uczestnicy promują ekologiczną turystykę, sprzątanie rzek oraz walkę z ich zaśmiecaniem.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.