Al-Hamlawi i Schwarz w jedenastce kolejki

Spotkanie z poznaniakami było bardzo udane dla Śląska Wrocław. Wicemistrzowie Polski nie przestraszyli się rywali i poszli na wymianę ciosów. Efekt mieliśmy już w 11. minucie. Piotr Samiec-Talar przejął piłkę, poszedł z akcją, a futbolówka trafiła do Assada Al-Hamlawiego. Reprezentant Palestyny nie wahał się, przymierzył i fantastycznym strzałem pokonał Bartosza Mrozka.
Wrocławski zespół nie podłamał się po golu wyrównującym, straconym z rzutu karnego. W drugiej połowie Śląsk atakował jeszcze odważniej. W 64. minucie rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonywał Petr Schwarz. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed szesnastkę i zebrał ją Arnau Ortiz. Hiszpan uderzył w słupek, ale na posterunku ponownie był Assad Al-Hamlawi, który trafił na 2:1.
Zwycięstwo przypieczętował kapitan Śląska. W polu karnym faulowany był Sylvester Jasper. Petr Schwarz wziął piłkę, pewnie uderzył i pokazał, że pudło w Mielcu było tylko wypadkiem przy pracy. Czech ustalił wynik spotkania na 3:1. Śląsk zgarnął niezwykle istotne trzy oczka w walce o utrzymanie.
Co ciekawe, to dopiero pierwsze wyróżnienia zarówno dla Assada Al-Hamlawiego oraz Petra Schwarza.
ZOBACZ TEŻ: Ależ mecz Śląska! Wrocławianie pokonali Lecha i wciąż walczą o utrzymanie
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
