Trwa rozbudowa lotniska we Wrocławiu. Zajrzeliśmy na plac budowy! [ZDJĘCIA]
Trwa rozbudowa Portu Lotniczego Wrocław. W ramach prac powiększą się możliwości obsługi samolotów, w tym tych największych. Zakres prac obejmuje infrastrukturę drogową dla statków powietrznych, a także przestrzenie, na których będą mogły się one zatrzymywać. Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Wrocław, wyjaśnia, że bez powiększenia przestrzeni niemożliwym byłoby oferowanie podróżnym większej liczby połączeń:
- Bardzo istotnym, jeżeli nie kluczowym elementem jest płyta postojowa na 12 nowych maszyn. To praktycznie podwoi możliwości przyjmowania i obsługi samolotów we Wrocławiu. Dodatkowo infrastruktura towarzysząca, taka jak droga szybkiego zjazdu, płaszczyzna do odladzania.
Sprawdź: Będzie 40-metrowy tunel na dworcu kolejowym w Legnicy? Ministerstwo: "Ta koncepcja wcale nie jest odłożona"
Prace potrwają ponad dwa lata
Inwestycja pochłonie 376 milionów złotych, z czego 175 milionów to dofinansowanie unijne. Prace rozpoczęły się w październiku 2024 roku i mają potrwać 26 miesięcy. Przedstawiciele lotniska zapewniają, że jak dotąd prace idą zgodnie z harmonogramem. Marcin Ciupa, dyrektor operacyjny lotniska, wylicza, że możliwości wrocławskiego portu lotniczego mają się zwiększyć dwukrotnie:
- Płaszczyzny do odladzania zwiększą się o 102% w stosunku do posiadanych. Jeśli chodzi o drogi kołowania - 88%, jeśli chodzi o płyty postojowe to jest 92%. Czyli nasza infrastruktura pod kątem nawierzchni zwiększy się prawie dwukrotnie.
Z uwagi na przebudowę, wrocławskie lotnisko będzie zamknięte dla podróżnych w okresie od 26 października do 4 grudnia 2025 roku.
Zobacz też: SOR dla zwierząt powstanie we Wrocławiu! Przez całą dobę będą ratować zwierzęta
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


![Trwa rozbudowa lotniska we Wrocławiu. Zajrzeliśmy na plac budowy! [ZDJĘCIA] – Remont lotniska we Wrocławiu, fot Łukasz Januszewski](/img/articles/150900/Wtn84sPvKx.jpg)