Miasto w Formie dla wrocławian!

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-07-13 15:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. miastowformie.pl

W najbliższą sobotę i w niedzielę (16 i 17 lipca) Wrocławska Akcja Krew” i darmowe konsultacje dietetyka i trenera fitness. Wszystko w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”.

Wakacje to okres, w którym każda ilość krwi jest na wagę złota.

Niestety w tym czasie dochodzi do większej ilości wypadków i kolizji - dlatego potrzeba jej jeszcze więcej.

- Szczególnie cenne są zapasy grup Rh ujemnych, np. 0 Rh-, która jest krwią uniwersalną i którą można przetoczyć każdemu, w przypadku pilnej transfuzji – mówi dr Monika Chaszczewska-Markowska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

– Mamy nadzieję, że podczas naszej weekendowej zbiórki znacząco zwiększą się nasze zapasy grup Rh ujemnych. Wierzymy, że mieszkańcy naszego miasta i tym razem nas nie zawiodą, i wezmą udział we „Wrocławskiej Akcji Krew” – dodaje.


W najbliższy weekend krew będzie można oddać na wrocławskim Rynku. Obok pomnika A. Fredry (od godz. 11.00 do 16.00) na chętnych czekać będzie wykwalifikowany personel.

Poza tym na miejscu (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę) do dyspozycji wrocławian będą dietetyk i trener fitness, którzy w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie” odpowiedzą na każde pytanie dotyczące odżywiania, oraz utrzymywania kondycji.

Każdy chętny będzie mógł za darmo zmierzyć sobie poziom tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie. Z kolei osoby, które chcą w wakacje zgubić kilka zbędnych kilogramów, otrzymają specjalistyczną analizę własnych nawyków żywieniowych oraz wachlarz ćwiczeń poprawiających kondycję fizyczną wymienia Ewa Pacia z Forum Medicum, koordynatora i organizatora programu „Miasto w Formie”.


Za skorzystanie z medycznych konsultacji w ramach „Miasta w Formie” przyznawane będą punkty, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości będzie można wymienić na bardzo ciekawe nagrody. Przy czym osoby, które oddadzą krew otrzymają podwójną ich ilość!


„Wrocławska Akcja Krew” organizowana będzie regularnie do końca wakacji. Jej pomysłodawcą jest Fundacja Votum, która dla każdego czynnego krwiodawcy przygotowała zestaw upominkowy.


Więcej informacji o weekendowej zbiórce na wrocławskim Rynku oraz o programie „Miasto w Formie” na www.miastowformie.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama