Zwycięstwo Śląska (ZDJĘCIA)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-07-14 20:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W pierwszym meczu drugiej rundy wrocławianie wygrali na własnym stadionie z Dundee United 1:0. Bramkę w 75 minucie zdobył Holender Johan Voskamp.

Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Dundee.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli piłkarze Śląska a najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli Cristian Omar Diaz i Marek Gancarczyk. Argentyńczyk strzelił jednak obok bramki a Gancarczyk uderzył ponad poprzeczką. Dundee rzadko atakowało, ale miało dwie znakomite okazje. Najpierw Jonathan Russell minął Kelemena, ale po jego strzale piłka o pół metra minęła bramkę Śląska, a w 37 minucie David Goodwillie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Śląska.

W drugiej części meczu Szkoci bronili się jednak bardzo umiejętnie, a Śląsk długo nie mógł znaleźć na nich sposobu. Wreszcie w 75 minucie Waldemar Sobota
dośrodkował w pole karne, a tam kierunek lotu piłki zmienił wprowadzony dwie minuty wcześniej Holender Johan Voskamp i strzałem głową zdobył swoją pierwsza bramkę w barwach Śląska.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Amir Spahic - Marek Gancarczyk (60. Waldemar Sobota), Sebastian Dudek (86. Dariusz Sztylka), Sebastian Mila, Rok Elsner, Piotr Ćwielong (72. Johan Voskamp) - Cristian Diaz.

Dundee United: Dusan Pernis - Keith Watson, Sean Dillon, Jonathan Daly, Paul Dixon - Scott Severin (87. Scott Allan), John Rankin, Jonathan Rusell, Willo Flood, Barry Douglas - David Goodwillie.

Współautor bramki Waldemar Sobota był niezwykle skromny:

Piotr Ćwielong żałował straconych okazji w pierwszej części meczu:

Rywale zaskoczyli nas in minus dodawał Marek Gancarczyk:

Jak spotkanie ocenił bramkarz Śląska Marian Kelemen?

Mogliśmy odnieść wyższe zwycięstwo żałował Dariusz Sztylka:

Z bramki w debiucie cieszył się Johan Voskamp:

Spotkanie obserwowało wiele znanych osób, wśród nich m. in. selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Po meczu - o grze Śląska, ale także o najbliższych planach kadry rozmawiał z nim Robert Skrzyński: