Maraton we Wrocławiu wróci w 2027 roku?

Wrocławski maraton to drugi najstarszy w kraju, po imprezie w Warszawie, bieg na królewskim dystansie. Po raz pierwszy odbył się w maju 1983 roku, wówczas pod nazwą Maraton Ślężan i prowadził z Sobótki do Wrocławia. Taką samą trasę maratończycy pokonywali w dziewięciu kolejnych edycjach imprezy. Od 1993 r. bieg odbywał się już tylko ulicami Wrocławia pod nazwą Maraton Wrocław. Ostatnia, 38. edycja odbyła się w 2019 roku.
Teraz jest szansa, że zasłużona impreza wróci do biegowego kalendarza. - Maratończycy w 2027 roku ponownie mieliby rywalizować na historycznej trasie z Sobótki do Wrocławia - deklaruje wiceprezydent Wrocławia, Renata Granowska:
Obiecałam, że wróci i wróci. W tym roku chcieliśmy na taki szczyt, na podium wprowadzić wrocławski Nocny Półmaraton, natomiast absolutnie jesteśmy w rozmowach o pełnym maratonie. Ja cały czas rozmawiam o tym maratonie po starej trasie, czyli z Sobótki do Wrocławia. To byłoby piękne i mam nadzieję, że tak będzie. Obiecałam na początku tej kadencji, że ten maraton wróci, właśnie na tej starej trasie. Rozmawiamy z tymi samorządami, czyli chociażby z Sobótką, przez którą biegłby ten maraton. Rozmawiamy też o trasie, bo tam są przejazdy kolejowe, więc jest to naprawdę bardzo, bardzo duże wyzwanie. Mam taki cel, że w 2027 roku we wrześniu wystartujemy z maratonem.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

