Premiera RHCP w Radiu Wrocław

Wojciech Janicki | Utworzono: 2011-07-25 11:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

"The Adventures Of Rain Dance Maggie" zapowiada długo oczekiwaną płytę zespołu zatytułowaną "I'm with You". Album pojawi się na półkach sklepowych 29 sierpnia!

Grubo ponad cztery lata trzeba było czekać na nową piosenkę Red Hot Chili Peppers. Wtedy to pojawił się kawałek "Hump de Bump", który zwiastował - jak się okazało - fenomenalny, podwójny krążek "Stadium Arcadium", który zdobył listy sprzedaży w aż 28 krajach!

Sporo od tamtej pory się zmieniło. Nie ma już w Red Hot Chili Peppers wspaniałego i nieobliczalnego Johna Frusciante. Lecz, co chyba dla fanów najważniejsze, kalifornijski zespół nic nie stracił ze swojego stylu, który pokochano na całym świecie. Następca Johna, wszechstronny, grający na kilkunastu instrumentach Josh Klinghoffer, doskonale rozumie się z Flea, Anthonym Kiedisem i Chadem Smithem. Już zapowiadająca krążek "I'm With You" singlowa piosenka "The Adventures Of Rain Dance Maggie" jest silnym sygnałem, wskazującym, że RHCP odzyskali świeżość, radość, nabrali po raz kolejny w swojej karierze, wiatru w żagle. Kawałek, jak i cały album, nagrany został w East West Studios w Los Angeles, a za jego brzmienie odpowiadał producencki mag, Rick Rubin.

Jest kalifornijski groove, obowiązkowo pobrzmiewa funk, mamy pełzający bas Flea, odrobinę sosu disco-psychodelicznego. Jest radośnie, słonecznie. RHCP w tej piosence są  tacy, jakich lubimy ich najbardziej. Zatańczcie w deszczu razem z Maggie. Później zabierze Was ona na wspaniałą przygodę, jaką będzie podróż przez cały krążek Red Hot Chili Peppers.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.