Wybuch butli z gazem w budynku jednorodzinnym. Aż zawaliła się ściana! - Radio Wrocław

Wybuch butli z gazem w budynku jednorodzinnym. Aż zawaliła się ściana!

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
| Miesiąc temu, 2026-05-03, 21:08
Wybuch butli z gazem w budynku jednorodzinnym. Aż zawaliła się ściana! - Butla z gazem wybuchła w budynku jednorodzinnym w Sędzimirowie.
Butla z gazem wybuchła w budynku jednorodzinnym w Sędzimirowie.
Fot. mł. ogn. Adam Krupa, asp. Krzysztof Dobrucki / KP PSP w Złotoryi

Strażacy ze Złotoryi otrzymali zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w niedzielę rano. Do zdarzenia doszło w Sędzimirowie - wsi w gminie Pielgrzymka. Eksplozja miała miejsce w kuchni na pierwszym piętrze domu jednorodzinnego. Siła uderzenia była tak duża, że zawaliła się ściana działowa, a naruszone zostały konstrukcja ścian nośnych i instalacja elektryczna.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji lokatora z budynku. Osobie tej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe pogotowia ratunkowego przekazano ratownikom medycznym. Zabezpieczono uszkodzone elementy budynku, odłączono zasilanie w energię elektryczną. Dokonano pomiarów detektorami w obiekcie, które nie wykazały zagrożeń - relacjonuje mł. kpt. Ryszard Wrutniak z KP PSP w Złotoryi.

Na miejscu interweniowało między innymi 8 zastępów straży pożarnej. Przyczyny wybuchu zbada policja, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecyduje, czy budynek może być użytkowany.

Przeczytaj też: Pojazd w rowie, a kierowcy brak. Zagadkowe dachowanie pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.