Obwodnica Międzyborza coraz bliżej - drogowcy analizują oferty. Wiemy kiedy inwestycja zostanie ukończona

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że 8 firm stanęło do przetargu na budowę obwodnicy Międzyborza. Na budowę 8,5 kilometrowego odcinka odłożono 180 mln. W tej kwocie mieści się 6 ofert, z czego najtańsza zaproponowana cena to prawie 147 mln złotych. Głównym kryterium oceny ofert, wartym 60 procent punktów, będzie cena. Magda Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKIA zapowiada szybkie podpisanie umowy:
- Teraz komisja przetargowa przystępuje do weryfikacji złożonych ofert. Umowę z wykonawcą planujemy podpisać jeszcze w tym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to zakończenie inwestycji planowane jest w roku 2030.
Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 10 miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego. Przyszła obwodnica zostanie poprowadzona na wschód od obecnej DK25 i Międzyborza. Ominie wsie Ose i Oska Piła.
Przeczytaj również: Oleśniczanka zatrzymana w Libii. Zmierzała z pomocą humanitarną do Strefy Gazy. Rozmawialiśmy z jej mamą
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

