Zmęczony zgiełkiem codziennego życia? Wrocław zaprasza na Festiwal Ciszy

To może być świetna propozycja dla zmęczonych zgiełkiem codziennego życia. Wrocław zaprasza na trzecią już edycję Festiwalu Ciszy. O idei tej imprezy opowiada Katarzyna Więcek z Instytutu Grotowskiego:
- W obecnych czasach wszyscy jesteśmy przebodźcowani i Festiwal Ciszy jest odpowiedzią na nasz stres, na naszą zajętość, na to, że się nie spotykamy i właściwie nie wiemy albo zapominamy, czym jest cisza. I ten festiwal ma w swoim programie na tyle dużo wydarzeń, żeby sobie o tej ciszy w mieście przypomnieć.
Trzecia edycja Festiwalu Ciszy koncentruje się wokół koncepcji deep listening, czyli głębokiego świadomego słuchania. Festiwal dla szerokiej publiczności rozpocznie się 30 maja od koncertu Studia VoiceLAB z instalacją Bartosza Radziszewskiego w Studiu Na Grobli, mówi Katarzyna Więcek:
- Szczególnie polecam udział w koncertach Studia VoiceLab z instalacją Bartosza Radziszewskiego pod tytułem "Byty Subtelne". Możecie Państwo przyjść do Studia Na Grobli w sobotę i w niedzielę i po prostu się wyregulować, odpocząć, położyć na leżakach i posłuchać pięknych dźwięków.
Zaplanowano także sesję terapii falą dźwiękową, wykład i warsztat „ćwiczenia z myślenia” w Żyjni BWA, warsztat jogi oraz projekcje filmowe.
Szczegółowy program wydarzeń od 29 maja do 7 czerwca znajduje się na stronie internetowej Instytutu Grotowskiego.
Kultura: Irena Santor oczarowała publiczność. Wyjątkowy występ w Sali Koncertowej Radia Wrocław
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

