Jacek Antczak i Leszek Kopeć wyróżnieni medalami "Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia" - Radio Wrocław

Jacek Antczak i Leszek Kopeć wyróżnieni medalami "Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia"

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
| 3 godziny temu
Jacek Antczak i Leszek Kopeć wyróżnieni medalami "Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia" - Jacek Antczak i Leszek Kopeć wyróżnieni tytułami "Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia".
Jacek Antczak i Leszek Kopeć wyróżnieni tytułami "Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia".
Fot. RW

Medal „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia" przyznawany jest osobom i instytucjom w uznaniu ich szczególnych zasług i wkładu w rozwój stolicy Dolnego Śląska oraz jej mieszkańców. Podczas wtorkowego koncertu "Muzyczny Bastion ze Studiem 202" na Bastionie Sakwowym wyróżnienia przyznano trzem osobom - Jackowi Antczakowi, Leszkowi Kopciowi i Robertowi Migdałowi. Nagrody w imieniu Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, wręczył Jarosław Perduta - dyrektor Departamentu Kultury i Sportu UM Wrocławia.

Jacek Antczak i Leszek Kopeć od lat są związani z wrocławskim radiem

Jacek Antczak od kilkunastu lat jest związany z Radiem Wrocław Kultura, gdzie prowadzi audycje literackie. Wcześniej był między innymi reporterem Radia Kolor, Słowa Polskiego czy Gazety Wrocławskiej. Jest autorem kilku książek, w tym biografii słynnego koszykarza Adama Wójcika. Prowadzi także zajęcia z publicystyki i reportażu na wrocławskich uczelniach.

Leszek Kopeć to bard, poeta, kompozytor i dziennikarz związany od 1989 roku z Radiem Wrocław, w którym prowadzi audycję "Muzyczna Cyganeria". Jest laureatem wielu przeglądów i festiwali piosenki turystycznej i studenckiej. Prowadzi również internetowe Radio Muzyczna Cyganeria (wcześniej Radio Szafir).

- W imieniu wszystkich kolegów, którzy zostali dzisiaj wyróżnieni, dziękujemy. Będziemy się starać, aby nadal w naszym mieście było pięknie - powiedział podczas uroczystości Leszek Kopeć. Wyróżniony został także Robert Migdał - dziennikarz i redaktor mediów lokalnych i ogólnopolskich oraz autor książek.

Podczas koncertu "Muzyczny Bastion ze Studiem 202" wybrzmiały utwory Andrzeja Waligórskiego, Jana Kaczmarka, Ewy Szumańskiej i innych twórców kultowej audycji, która w 2026 roku świętuje 70-lecie istnienia. Nie zabrakło także piosenek słynnego wrocławskiego „Tercetu Egzotycznego” oraz występu grupy kabaretowej „Skoczy-Laski”. Na scenie wystąpili między innymi Jerzy Skoczylas, Anna Jurksztowicz, zespół VOX czy Zbigniew Zamachowski.

Przeczytaj też: Nietypowy pomysł wrocławskich radnych. Studenci mają zamieszkać z seniorami pod jednym dachem


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.