Wałbrzyska modliszka zatrzymana wraz ze swoją szajką. Porwali ofiarę i okradli grożąc śmiercią - Radio Wrocław

Wałbrzyska modliszka zatrzymana wraz ze swoją szajką. Porwali ofiarę i okradli grożąc śmiercią

Beata Makowska
Beata Makowska
| 2 godziny temu
Wałbrzyska modliszka zatrzymana wraz ze swoją szajką. Porwali ofiarę i okradli grożąc śmiercią – Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 20-letnią kobietę i trzech mężczyzn w podobnym wieku.
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 20-letnią kobietę i trzech mężczyzn w podobnym wieku.
Fot. KMP w Wałbrzychu

19 czerwca na Nowym Mieście w Wałbrzychu 28-letni mężczyzna umówił się z nowo poznaną kobietą przed jej domem. Po krótkiej rozmowie kobieta weszła do budynku, a następnie wróciła w towarzystwie trzech nieznanych mu młodych mężczyzn. Kiedy wskoczyli do auta, dla poszkodowanego rozpoczął się prawdziwy horror.

Porwali 28-latka i ukradli mu telefon, gotówkę oraz sprzęt z mieszkania

Wykorzystując przewagę liczebną oraz grożąc mu niebezpiecznym narzędziem, pozbawili go wolności. Zabrali mężczyźnie telefon komórkowy o wartości około 2 tysięcy złotych, gotówkę, a następnie zmusili go do wypłaty kolejnych 2 tysięcy złotych z bankomatu. Uzyskali też dostęp do jego bankowości elektronicznej, dzięki czemu przelali pieniądze z jego rachunku na własne konto. Przez dłuższy czas przemieszczali się z pokrzywdzonym po terenie Wałbrzycha, uniemożliwiając mu opuszczenie pojazdu.

Po pewnym czasie sprawcy wywieźli 28-latka w rejon kompleksu leśnego w dzielnicy Szczawienko. Tam go zostawili, grożąc mu, że jeśli coś powie, to wrócą i go zabiją. Jakby tego było mało, skradzionymi kluczami otworzyli drzwi do mieszkania ofiary i wynieśli sprzęt RTV o wartości około 7,5 tysiąca złotych, odzież oraz inne wartościowe przedmioty. Ich łupem padł również pojazd pokrzywdzonego o wartości 10 tysięcy złotych. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonego przekroczyły kwotę 20 tysięcy złotych.

Sprawdź też: Policjanci wyciągnęli mężczyznę z płonącego mieszkania. Zobacz dramatyczne nagranie

 

20-latek ukrył się w łóżku. Okazało się, że był poszukiwany

Pokrzywdzony pieszo wrócił do swojego miejsca zamieszkania dopiero następnego dnia. Na miejscu zauważył ślady włamania do mieszkania, jednak z uwagi na swoje wyczerpanie fizyczne i psychiczne nie był w stanie od razu powiadomić służb. O zdarzeniu zawiadomił policjantów dopiero około godziny 18:00.

Jeszcze tego samego dnia około godziny 21:00 policjanci przystąpili do akcji pochwycenia całej szajki pod wytypowanym adresem. W jednym z pomieszczeń policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych – 17- i 19-latka. Kolejny z mężczyzn, 20-latek, ukrył się w skrzyni łóżka. W trakcie czynności okazało się ponadto, że był on osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali również sprzęt elektroniczny o wartości około 3 tysięcy złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 20-letnia kobieta oraz trzech mężczyzn w wieku 17, 20 i 19 lat zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz kradzież z włamaniem do jego mieszkania. Grozi im do 25 lat więzienia.

Zobacz: Ogromny korek na autostradzie A4. Poważny wypadek, lądował helikopter LPR [ZDJĘCIA]


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Elo 2026-06-24 14:15:40 z adresu IP: (2a02:a318:40e9:6d80:dd53:x:x:x)
Czyli Wałbrzych miasto patusów.