Ogromny wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Doszło tam do zderzenia aż 5 pojazdów [AKTUALIZACJA] - Radio Wrocław

Ogromny wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Doszło tam do zderzenia aż 5 pojazdów [AKTUALIZACJA]

RW
| Wczoraj, 16:36
Ogromny wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Doszło tam do zderzenia aż 5 pojazdów [AKTUALIZACJA] - Wypadek na AOW w kierunku Oleśnicy
Wypadek na AOW w kierunku Oleśnicy
/fot. Kąty Wrocławskie na Sygnale

Aktualizacja 19:30

Służby uprzątnęły skutki wcześniejszego wypadku i wznowiły ruch na wszystkich pasach w kierunku Warszawy. Po korku na AOW już prawie nie ma śladu.

Aktualizacja 18:10

Jak podaje nam dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu:

- Właśnie uruchomiono jeden pas ruchu w kierunku Warszawy. Utrudnienia trwają tak długo, ponieważ służby wciąż czekają na dwie karetki, które mają dotrzeć na miejsce do poszkodowanych.

Ruch odbywa się pasem awaryjny, a pozostałe 3 pasy wciąż są zablokowane.

Aktualizacja 17:15

Jak informuje Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji, służby pracują aby jak najszybciej udostępnić 2 pasy ruchu dla kierowców stojących w ogromnym korku na AOW.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia przed zjazdem na Wrocław na wysokości węzła Wrocław Lotnisko doszło do ogromnego wypadku. Zderzyło się tam aż 5 pojazdów osobowych, w wyniku czego 5 osób zostało rannych. Na miejscu pracuje już straż pożarna, policja oraz pogotwie. Droga w kierunku Warszawy została całkowicie zablokowana.

W wyniku tego wypadku AOW zakorkowała się aż do węzła Wrocław Południe, a nawet dalej na fragmencie trasy S8 przed węzłem. Korkuje się również autostrada A4 w obu kierunkach na wysokści węzła Wrocław Południe.

Zakorkował się również węzeł Wrocław Bielany, w szczególności na zjeździe do miasta. Podobnie wygląda sytuacja na węźle Wrocław Zachód i ulicy Mokronoskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek na DK8. Przewrócił się traktor, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia [ZDJĘCIA]

 


Komentarze (13)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~MGaw 2026-06-26 17:52:00 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ktoś powinien pomyśleć o wodzie dla kierowców że sluzb, bo może za chwilę dojść do kolejnych atrakcji że względu na wysoką temperaturę
~BzB 2026-06-26 21:11:39 z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Tak, kierowcy powinni pomyśleć.
~abc 2026-06-26 17:42:05 z adresu IP: (2a09:bac3:4f9e:137::x:x:x)
Wracam teraz z Monachium, trasa przez Niemcy na zielono, system autostradowy zarządza prędkością na odcinkach newralgicznych, bezpieczna jazda, zachowane odstępny a u nas zwłaszcza na AOW bandyterką
~~KD 2026-06-26 18:30:07 z adresu IP: (185.5.xxx.xxx)
Ilu kierowców ciężarówek nie zdawało egzaminu teoretycznego z Kodeksu Drogowego po wymianie prawa jazdy?
~Barany 2026-06-26 17:41:32 z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Najlepsze jest to, że przed policją zdążyły dojechać 4 lawety. Dla sprawcy kolizji, mam nadzieję, że kolejne podróże w pełni zdrowia będziesz odbywał juz rowerem lub z buta. Samochodem tylko jako pasażer kierowców z Ukrainy.
~Geru 2026-06-26 17:37:54 z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Podrzuci mi ktoś wodę? Ponad drugą godzinę usycham w tym korku
~Ksopgiel 2026-06-26 17:50:42 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Mam trochę wody. Gdzie stoisz?
~Dta 2026-06-26 17:20:16 z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Stoję tutaj już 2,5 godziny, do wypadku doszło dosłownie 100 m przede mną. 5 straży, 3 lawety, 2 policję, 2 ambulanse, nadzór ruchu, samochód z krwią.. gorąco i nadal nie przejazdu..
~Kierowca 2026-06-26 17:01:14 z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Mam pomysł dla kancelarii prawnej aby jakimś sposobem „przeszła” przez stojący w korku i wręczyli wizytówki z prośbą o kontakt w celu złożenia pozwu zbiorowego przeciwko sprawcy wypadku i w sumie tych korków. Ktoś nie zdążył na lotnisko, do lekarza, utracił zarobek lub poniosła każdą inną szkodę
~Ksopgiel 2026-06-26 17:51:50 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Zgadzam się na 100%
~Kierowca 2026-06-26 17:00:28 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
W korku stoją setki samochodów w pełnym słońcu. Może ktoś z tak zwanych służb wysłałby jakiś samochód z woda w butelkach dla stojących w korku ludzi ? Obwodnica jest zablokowana już blisko 2h
~Erling 2026-06-26 16:56:04 z adresu IP: (2a00:f41:70c0:750c:0:x:x:x)
Cymbały :) więcej siedzenia na zderzaku albo nagłych, awaryjnych skrętów na prawoskret do zjazdu na lotnisko. Powinni was je*ac za to prądem i gazem
~Bronek 2026-06-26 22:31:58 z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Święte słowa