Zagłębie Lubin wciąż bez zwycięstwa

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-08-20 09:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu 4 kolejki Zagłębie zremisowało na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko 0:0. Zagłębie było zdecydowanym faworytem tego meczu. Lubinianie po dobrych spotkaniach z Lechem i Wisłą mieli pewnie pokonać beniaminka, który m. in. przegrał w Bełchatowie z GKS aż 0:6.

Nic z tych rzeczy. Podbeskidzie mądrze się broniło a Zagłębie nie potrafiło wykorzystać optycznej przewagi. W pierwszej połowie dwie okazje na zdobycie gola miał Darvydas Sernas, ale jego strzały w 28 i 43 minucie obronił Mateusz Bąk. W drugiej połowie gra się nie zmieniła. Lubinianie atakowali, ale nie stwarzali dogodnych okazji a Podbeskidzie mądrze się broniło.

W 77 minucie Szymon Pawłowski otrzymał piłkę w polu karnym, uderzył mocno, ale dobrą interwencją popisał się Bąk. Choć w końcówce meczu Zagłębie niemal nie schodziło z połowy rywala, to jednak drużynie z Lubina nie udało się zdobyć zwycięskiego gola.

KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko 0:0

Zagłębie: Bojan Isailović - Bartosz Rymaniak, Michal Hanek, Sergio Reina, Costa Nhamoinesu - Patryk Rachwał (46' Adrian Rakowski), Łukasz Hanzel - David Abwo (71' Janusz Gancarczyk), Szymon Pawłowski, Maciej Małkowski - Darvydas Sernas (81' Mouhamadou Traore).