Polska pokonała Argentynę (Posłuchaj)

| Utworzono: 2010-06-27 08:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Porażki w spotkaniach Ligi Światowej z Argentyną pogrzebałyby szanse Polaków na awans do turnieju finałowego. Dlatego biało-czerwoni wygrać musieli. Rywale, którzy są gospodarzem Final Six, grali za to bez presji i do tego w eksperymentalnym składzie. Różnicę było widać na parkiecie.

Siatkarskim rzemiosłem Polacy bili rywali na głowę. Presja zwycięstwa przed własnymi kibicami sprawiła, że czasem bili głową w mur. Mistrzowie Europy zwłaszcza w drugim i trzecim secie męczyli się potwornie i niepotrzebnie. A w drugiej partii przegrali na przewagi. Na szczęście w czwartym, jak się okazało ostatnim secie zagrali pewnie i wygrali cały mecz 3:1.

Rywale, mimo odmłodzonego składu zaprezentowali się przyzwoicie. Ich grę chwalił też nasz środkowy Daniel Pliński:

Postawą rywali nie był zaskoczony Patryk Czarnowski, przyznając, że zwycięstwo Polakom nie przyszło łatwo:

Kolejne starcie Polaków z Argentyną w niedzielę o godz. 18.00. Będziemy je relacjonować w Radiu Wrocław.

Polska - Argentyna 3:1 (25:19, 26:28, 27:25, 25:22)

Polska: Bartosz Kurek (19), Karol Kłos (5), Jakub Jarosz (20), Michał Ruciak (11), Patryk Czarnowski (13), Grzegorz Łomacz i Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły (3), Paweł Zagumny, Daniel Pliński (2).

Argentyna: Gabriel Arroyo (15), Javier Filardi (3), Martin Costa Blanco (8), Nicolas Uriarte (1), Rodrigo Quiroga (15), Federico Pereyra (6) i Alexis Gonzales (libero) oraz Lucas Chavez (13), Sebastian Sole, Giani Gaston (1)