Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2008

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-12-03 10:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek to cykliczna impreza, dająca niepowtarzalną możliwość zapoznania się z dobrą literaturą. W tym roku targi odbywać się będą od 4 do 7 grudnia w Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5.

Na stoiskach renomowanych wydawnictw z całego kraju można będzie znaleźć zarówno najnowsze tytuły, jak również uzupełnić domową bibliotekę o książki, które trudno już zdobyć w księgarniach. Zachętą do odwiedzenia Targów mogą być dodatkowo promocyjne ceny na niektóre pozycje książkowe oraz specjalny prezent dla każdego odwiedzającego: pamiątkowy exlibris.

Poza tym Wrocławianie będą mieli okazję zapoznać się z ofertą niektórych wydawnictw z Europy Wschodniej. Po raz pierwszy na Promocjach Dobrej Książki we Wrocławiu gościć będziemy wydawców z Białorusi i Ukrainy.

Wydarzeniem Promocji będzie rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Książkę Roku o „Pióro Fredry" oraz odbywająca się w tym samym czasie gala Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus".

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zapraszają także do Galerii BWA Awangarda, na wieczory literackie, dyskusje, warsztaty i wystawy oraz do czynnego przez cały czas trwania Promocji klubu.

Organizatorzy zapraszają także do Instytutu Grotowskiego na VII Przegląd Telewizyjnych Filmów O Sztuce.
Dla najmłodszych w Muzeum Architektury przygotowano specjalną przestrzeń z bajkową dekoracją,
gdzie dzieci będą mogły nie tylko posłuchać fragmentów książek, ale także wziąć udział w wielu konkursach literackich i plastycznych.

Wśród bogatego programu WPDK znajdują się również pozycje mogące zainteresować miłośników dobrej muzyki i teatru. W dniu otwarcia festiwalu - 4 grudnia - Teatr Poezji Studio zaprezentuje w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1) spektakl pt. „Trzy Rozmowy z Panem Herbertem". 5 grudnia w Imparcie, przy ul. Mazowieckiej 17, zaśpiewa mistrzyni ballady jazzowej Grażyna Auguścik.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.