Przegrana Zagłębia w Białymstoku

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-10-02 09:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Lubinianie przystępowali do spotkania podbudowani wygraną w ostatnim ligowym meczu nad ŁKSem. Drużyna Jana Urbana wierzyła, że po pierwszym zwycięstwie na własnym boisku przyjdzie pora na zdobycie 3 punktów na wyjeździe. Pierwszą groźną okazję do strzelenia bramki Zagłębie miało w 6 minucie. Faulowany 20 metrów od bramki był Darvydas Sernas. Rzut wolny wykonywał Arkadiusz Woźniak, ale uderzył w środek bramki i debiutujący w ekstraklasie Tomasz Ptak nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

W 20 minucie znów było groźnie pod bramką Jagiellonii. Costa Nhamoinesu dośrodkowywał z lewej strony w pole karne, ale wyszedł z tego ostatecznie strzał, po którym piłka minimalnie minęła poprzeczkę. Niestety już pierwszy błąd obrony Zagłębia kosztował Lubinian utratę bramki. W 26 minucie Rafał Grzyb zagrał prostopadle do Tomasza Frankowskiego a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Bojana Isailovicia.

Cztery minuty później był remis 1:1. Po błędzie obrońców Jagiellonii Sernas uderzył z 20 metrów nie do obrony i zdobył swojego pierwszego gola dla Zagłębia. W 34 minucie mogło być 2:1 dla Zagłębia, ale po bardzo dobrym podaniu Sernasa sytuacji sam na sam z Ptakiem nie wykorzystał Woźniak.

Co nie udało się Zagłębiu, to wykonała Jagiellonia. W 43 minucie Frankowski podał do reprezentanta Czarnogóry Ermina Seratlicia a ten mocnym strzałem z
lewego skrzydła trafił do siatki. W 55 minucie Szymon Pawłowski z lewej strony wpadł z piłką w pole karne uderzył w długi róg, ale minimalnie się pomylił. Lubinianie mieli optyczną przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niestety nie przynosiło to żadnych efektów. Jeszcze w 78 minucie Łukasz Hanzel strzelał z rzutu wolnego z 23 metrów, ale uderzył minimalnie ponad poprzeczką. W 82 minucie bliski szczęścia był Szymon Pawłowski, ale nie trafił głową w piłkę będąc 5 metrów przed bramką Jagiellonii.

Jagiellonia rozstrzygnęła mecz w 87 minucie. Po raz drugi w tym meczu Isailovicia pokonał Tomasz Frankowski zdobywając bramkę nr 155 w historii występów w ekstraklasie.

Po kolejnej porażce przychodzi przerwa na zgrupowanie reprezentacji. To w Zagłębiu może być czas zmian...

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)

Tomasz Frankowski 26, 87, Ermin Seratlić 43 - Darvydas Sernas 30.

Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Reina, Hanek, Costa - Hanzel, Rakowski (69'Dąbrowski) - Abwo (88' Gancarczyk), Sernas, Pawłowski (83' Wilczek) - Woźniak.