Porażka Śląska Wrocław

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2011-10-15 20:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk, który przed tą kolejką był liderem ekstraklasy, przegrał na boisku przedostatniego w tabeli GKS-u Bełchatów 0:3. Co gorsza, porażka wicemistrzów Polski była jak najbardziej zasłużona.

- Zagraliśmy zdecydowanie najsłabszy mecz w każdej formacji. W zasadzie nie mogę wymienić zawodnika, z którego byłbym zadowolony.  W rundzie każdy zespół ma jakiś najlepszy i najgorszy mecz. Mam nadzieję, że ten najgorszy mamy już za sobą -  bez zbędnej dyplomacji podsumował występ swojego zespołu trener Śląska, Orest Lenczyk.

Faworyzowany Śląsk od początku spotkania miał ogromne problemy z ambitnie i mądrze grającymi gospodarzami. Najwięcej problemów w pierwszej połowie sprawiał wrocławianom szybki i ruchliwy Paweł Buzała. Napastnik GKS-u, który po raz kolejny zastąpił w wyjściowym składzie doświadczonego Marcina Żewłakowa, przed przerwą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W 6. minucie wykorzystał doskonałe zagranie Kamila Kosowskiego i uderzeniem z kilku metrów pokonał Mariana Kelemena. Wyczyn ten powtórzył w 22. minucie, wykorzystując kolejny błąd Śląska w środku pola i dobre podanie Macieja Szmatiuka.

Po bardzo słabej grze do przerwy, w drugiej połowie wrocławianie wreszcie odważniej zaatakowali gospodarzy. Ci nastawili się na grę z kontry, a ponieważ Śląsk często tracił piłkę w środku pola, na bramkę Kelemena znów sunęły szybkie ataki GKS-u. Po jednym z nich w 62. minucie powracający po kontuzji Dawid Nowak idealnie obsłużył podaniem Miroslava Bożoka, który strzałem głową z pięciu metrów zdobył trzeciego gola dla bełchatowian.

Śląsk mógł walczyć już tylko o honorową bramkę. Mimo kilku dogodnych sytuacji, gościom nie udało pokonać Łukasza Sapeli. Po raz pierwszy od 7 maja tego roku i spotkania z Polonią Bytom - wrocławianie nie zdobyli żadnego gola w meczu ekstraklasy.

PGE GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Paweł Buzała (6), 2:0 Paweł Buzała (22), 3:0 Miroslav Bozok (65-głową).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Filip Modelski, Maciej Szmatiuk, Mate Lacic, Zlatko Tanevski - Tomasz Wróbel, Grzegorz Fonfara, Grzegorz Baran, Miroslav Bozok (86. Szymon Sawala), Kamil Kosowski (90+1. Grzegorz Kuświk) - Paweł Buzała (63. Dawid Nowak).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut (38. Sebastian Dudek), Mariusz Pawelec - Mateusz Cetnarski (46. Johan Voskamp), Dariusz Pietrasiak, Rok Elsner, Sebastian Mila, Łukasz Madej - Cristian Omar Diaz (76. Łukasz Gikiewicz).

Żółte kartki - PGE GKS Bełchatów: Grzegorz Baran, Zlatko Tanevski, Miroslav Bozok, Łukasz Sapela.
Śląsk Wrocław: Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec, Tadeusz Socha, Dariusz Pietrasiak.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).