Śląsk pokonał HKBS Żory

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2011-10-30 08:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół WKS-u w szóstej kolejce rozgrywek pokonał w Kosynierce HK Bank Spółdzielczy Żory 82:63.

Po porażce w Katowicach wrocławianie z dużą dozą niepewności przystępowali do sobotniego spotkania. Potęgował ją fakt nieobecności w zespole gospodarzy dwóch czołowych zawodników. Trener Rafał Kalwasiński nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Radosława Hyżego i Adriana Mroczka -Truskowskiego. Brak liderów podziałał mobilizująco na osłabiony zespół WKS-u. Śląsk rozpoczął z impetem i już po niespełna dwóch minutach prowadził 9:0, a trener gości musiał poprosić o pierwszą przerwę dla swojej drużyny. Niewiele to pomogło. Koszykarze z Żor nadal grali zbyt indywidualnie i chaotycznie. Na dodatek już w pierwszej kwarcie goście stracili swojego podstawowego gracza - Adama Białdygę, który nabawił się kontuzji w starciu z Arturem Grygielem. Dobra gra tego ostatniego oraz skuteczna walka pod koszem Mirosława Łopatki i Pawła Bochenkiewicza dały Śląskowi wysoką wygraną w pierwszej kwarcie 21:7.

W drugiej części meczu przyjezdni nadal nie radzili sobie z defensywą wrocławian i przegrywali z kretesem walkę na deskach. Po 20 minutach gospodarze mieli na koncie aż 30 zbiórek, przy zaledwie 6 w zespole rywali. Do szatni koszykarze Śląska schodzili przy okazałym prowadzeniu 50:22.

W trzeciej i czwartej kwarcie gra się wyrównała. Śląsk nadal dominował na tablicach, ale podopieczni trenera Kalwasińskiego nie grali już tak skutecznie. Wysokie prowadzenie zdekoncentrowało gospodarzy, co odbiło się na ich postawie zwłaszcza w ostatniej kwarcie. Pozwoliło to gościom odrobić część strat. Głównie za sprawą najskuteczniejszych w szeregach Hawajskich Koszul - Łukasza Ochodka i Adama Anduły. Mimo słabszej końcówki zwycięstwo wrocławian ani przez moment nie było zagrożone. Śląsk dzięki piątej wygranej w rozgrywkach utrzymał prowadzenie w tabeli

Śląsk Wrocław - HK Bank Spółdzielczy Żory 82:63 (21:7, 29:15, 18:19, 14:22).

Punkty dla Śląska: Łopatka 21, Bluma 16, Grygiel 11, M. Kowalski 8, Bochenkiewicz 8, Leszczyński 6, N. Kulon 5, Bawolski 4, Bodziński 3, Raczek 0.

Punkty dla Hawajskich Koszul: Ochodek 17, Anduła 16, Kupczak 8, Jasiński 7, Marczyk 8, Przeliorz 3, Zieliński 2, Torebko 2, Czech 2, Białdyga 0.