Turów zagra w Sopocie z Treflem

| Utworzono: 2011-11-12 01:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zgorzelczanie nie poznali jeszcze smaku porażki w tym sezonie ekstraklasy. Zamierzają zwycięską serię ciągnąć na tyle na ile to możliwe. Dziś czeka ich bardzo trudny sprawdzian.

Gdyby był to początek ligi, pierwsza lub druga seria spotkań, faworytem konfrontacji byłaby drużyna z Wybrzeża. Trefl ma bardzo mocny skład i przed startem TBL był wymieniany jako jedyny zespół, który może marzyć o detronizacji Asseco Prokomu Gdynia. Pierwsze tygodnie ekstraklasy to zweryfikowały. Sopocianie przegrali po dramatycznych końcówkach z Anwilem Włocławek i Czarnymi Słupsk. Ulegli także sensacyjnie Śląskowi Wrocław.

Turów gra natomiast jak natchniony. Wydaje się, że na dziś na drużynę Jacka Winnickiego nie ma mocnych. O potencjale i formie zgorzelczan niech świadczy seria zwycięstw czy też ostatnie spotkanie przeciwko Anwilowi Włocławek, które zakończyło się przekonującą wygraną zespołu z Dolnego Śląska.

Dla Turowa najbliższe dni będą niezwykle ciężkie. Najpierw był Anwil, dziś będzie Trefl, we wtorek w Euro Cup mecz w Podgoricy, w sobotę u siebie Czarni, w kolejny wtorek w Zielonej Górze znów europejski puchar i rywalizacja z Dexią. Każdy z tych meczów będzie trudną przeprawą. Zawodnicy zespołu ze Zgorzelca są jednak w doskonałych nastrojach i te wyzwania ich dodatkowo mobilizują.

Czy dziś gracze spod znaku Tura pokażą swoją wyższość i podtrzymają serię w lidze?

Posłuchaj co przed meczem mówią koszykarze Turowa:

Konrad Wysocki:

Michał Gabiński:

Początek spotkania 11 kolejki TBL między Treflem a Turowem o 17.30 w hali Ergo Arena w Sopocie. Relacja z meczu w Radiu Wrocław a pełna transmisja na www.prw.pl.

 

Radio Wrocław Sport (format MP3)

Kliknij, aby słuchać w tym formacie. Kliknij, aby słuchać w tym formacie. Kliknij, aby słuchać w tym formacie.
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.