Zapraszamy na transmisję!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2011-11-18 08:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po kolejnej przerwie na mecze reprezentacji na boiska powracają piłkarze ekstraklasy. Prowadzący w tabeli po 13 kolejkach wrocławski Śląsk zagra w Białymstoku z Jagiellonią. Pozycja w rozgrywkach przemawia za gośćmi, statystyka za piłkarzami popularnej Jagi. Śląsk nigdy jeszcze nie wygrał meczu w stolicy Podlasia.

Ostatnia przerwa w rozgrywkach nie wpłynęła dobrze na podopiecznych Oresta Lenczyka. Wicemistrzowie Polski po 2-tygodniowym odpoczynku od ligi - po bardzo słabym meczu przegrali w Bełchatowie. Tym razem znów wszyscy piłkarze Śląska mieli kilkunastodniową przerwę w grze o punkty, gdyż już tradycyjnie żaden z nich nie otrzymał powołania od selekcjonera Franciszka Smudy. Trener Lenczyk wykorzystał ten fakt aplikując swoim zawodnikom krótkie zgrupowanie w Spale, z którego wrocławianie bezpośrednio udali się do Białegostoku.

Tego komfortu w przygotowaniach może tylko pozazdrościć szkoleniowiec Jagiellonii Czesław Michniewicz. Podczas ligowej przerwy jego drużynę opuściło  aż ośmiu graczy, którzy wyjechali na mecze seniorskich i młodzieżowych reprezentacji swoich krajów. Na domiar złego w ostatnich dniach zespół z Podlasia zdziesiątkował wirus grypy żołądkowej. Problemy miało aż ośmiu zawodników. Podczas czwartkowego treningu Czesław Michniewicz nie mógł skorzystać z usług między innymi podstawowych graczy: Thiago Cionka, Grzegorza Bartczaka, Andriusa Skerli, Macieja Makuszewskiego i Jana Pawłowskiego. O tym, czy ktoś z tej piątki wystąpi w meczu ze Śląskiem - okaże się dopiero na kilka godzin przed meczem.

Trener Orest Lenczyk do Spały i Białegostoku zabrał ze sobą osiemnastu piłkarzy. W porównaniu z ostatnim meczem z Zagłębiem Lubin, w kadrze zaszły dwie zmiany: miejsca Krzysztofów Żukowskiego i Wołczka zajęli powracający do zdrowia bramkarz Marian Kelemen i Marek Wasiluk.

Wrocławianie, by utrzymać pozycję lidera muszą przełamać swoją niemoc w meczach w Białymstoku. Żaden z 9 wcześniejszych występów na stadionie Jagielonii nie zakończył się wygraną Śląska. W tym sezonie obiekt przy ul. Słonecznej także jest niezdobytą twierdzą. Ostatni raz piłkarze Jagiellonii przegrali na własnym stadionie 7 maja w meczu z Widzewem.

Spotkanie 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław zaplanowano na godzinę 20:30.