"Śpiewnik Jana Kaczmarka"

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-11-24 11:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

„Śpiewnik” to unikatowe wydawnictwo muzyczne. Dzięki niemu możemy znowu zobaczyć i usłyszeć  piosenki i monologi Janka. Płyta jest wyjątkowa z wielu powodów.

Jan Kaczmarek rzadko występował w telewizji, niewiele zachowało się zapisów telewizyjnych. Do tej pory nie ukazała się żadna płyta DVD z udziałem Janka, niniejsze wydawnictwo będzie pierwsze. Wiele piosenek zawartych na płycie będzie miała tutaj swoją  premierę „obrazkową”.

Materiał został zarejestrowany w latach 1992 – 1997. Realizacja i zdjęcia to dzieło Wojciecha Raweckiego, jednego z najlepszych wrocławskich operatorów  i reżyserów telewizyjnych. Montaż materiałów archiwalnych i zmiana formatu na 16:9, to praca Dariusza Zdziennickiego, re-mastering dźwięku to dzieło Stanisława Bokowego.

W materiale znajdziemy największe „przeboje” Janka, jak również piosenki mniej znane. Te ostatnie są szczególnie ważne, gdyż powstały w późniejszym okresie twórczym, a traktują najczęściej o sprawach ponadczasowych, o przemijaniu. Początek materiału to legendarna  „Kurna chata”, bo od tej piosenki w życiu artystycznym Janka wszystko się praktycznie zaczęło.

Zwieńczeniem całości jest ponadczasowy song  Litania „Ile jeszcze?” z muzyką Jacka Kaczmarka. Jest to traktat o Polsce, o nas, o otaczającej nas rzeczywistości, tak trafnie opisanej przed laty przez wrocławskiego barda i poetę.

Płyta do nabycia w Empik.com oraz w sklepach Empik na terenie całej Polski.


 


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama