IV Doroczna Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-11-14 15:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Mecenas Bramorski i Prof. Chybicka z dziećmi z Kliniki

Dzięki pieniądzom pozyskanym z ostatnich trzech aukcji charytatywnych - w sumie ponad ćwierć miliona złotych - Klinika zakupiła niezbędną aparaturę medyczną na oddział przeszczepów szpiku kostnego.

W tym roku odbędzie się już IV Doroczna Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki!

4 grudnia 2008 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza nastąpi licytacja przekazanych przedmiotów, którą poprowadzi Konrad Imiela - dyrektor wrocławskiego Teatru Capitol, wspierany przez redaktora Marka Obszarnego.
Udział w Aukcji zapowiedzieli m.in. prof. Jan Miodek oraz ksiądz biskup Edward Janiak. Gościem specjalnym będzie Martyna Jakubowicz, która wystąpi z recitalem dla zgromadzonych w Ratuszu gości.

Główny punktem Aukcji będzie licytacja wspaniałych pamiątek - obrazów, grafik, płyt muzycznych, książek - przekazanych przez osoby znane zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju, m.in. przez Edwarda Dwurnika, Arturo Mari, Nanni Tedeschi, Andrzeja Pągowskiego, prof. Normana Daviesa, Aleksandra Rozenfelda, Tadeusza Różewicza, Mirosława Hermaszewskiego, Jolantę Kwaśniewską. Licznie wsparli Aukcję muzycy, na czele z pierwszą damą polskiej piosenki Ireną Santor.

Wszystkie dary można już oglądać na stronie internetowej www.bramorski.pl/aukcja (a część z nich również na naszej stronie - poniżej). Na tydzień przed Aukcją wszystkie zgromadzone przedmioty zostaną wystawione w gablotach w Ratuszu, tak by każdy mógł na żywo zobaczyć tę wartościową kolekcję.

Podobnie jak w roku ubiegłym Aukcja otwarta jest dla wszystkich, którzy chcą wspomóc Klinikę. Pieniądze będzie można wpłacać na konto bankowe prowadzone przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Przed wejściem do Ratusza w czasie trwania licytacji będzie można zakupić cegiełki o nominałach 20, 50 i 100 zł, do których grafikę przygotował znany wrocławski grafik Andrzej Tylkowski.

Więcej informacji: www.bramorski.pl/aukcja 

Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia, Metropolita Wrocławski, Dolnośląska Izba Gospodarcza.
Patronat medialny: Telewizja TeDe, Telewizja Wrocław, Newsweek Polska, Radio Wrocław, Radio RAM, Rzeczpospolita, Onet.pl.
Mecenat artystyczny: Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol

Kontakt do organizatora:
Jakub Szymczak, tel. +48 71 346 70 70/+48 668 74 81 81
e-mail: jakub.szymczak@bramorski.pl
Marzena Hełmecka, tel. +48 71 346 70 70/+48 608 60 01 28
e-mail: marzena.helmecka@bramorski.pl

Wszystkie wpłaty przyjmowane są przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", która jest organizacją pożytku publicznego. Dlatego osoby, które dokonają darowizny na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" w ramach IV Dorocznej Aukcji Charytatywnej BSO Prawo & Podatki, mają prawo do dokonania odliczenia od podstawy opodatkowania przekazanych kwot.

---
Wrocławska Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej to jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków leczenia dzieci z chorobami nowotworowymi. Jednak jak większość placówek medycznych, również Klinika prowadzona przez prof. Alicję Chybicką, zmaga się z ciągłymi trudnościami, zarówno finansowymi, sprzętowymi, jak i lokalowymi. Pod opieką zespołu profesor Alicji Chybickiej we Wrocławiu, stale przebywa około 2000 małych pacjentów z chorobami nowotworowymi i schorzeniami układu krwiotwórczego. Dzieci poddawane terapii nierzadko spędzają długie miesiące w Klinice, której 54 łóżka są stale zajęte.

Kancelaria BSO Prawo & Podatki od wielu lat wspiera wrocławską Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Największym przedsięwzięciem podejmowanym w ramach tej działalności jest organizacja dorocznej aukcji charytatywnej. W ciągu ostatnich trzech lat pozyskano dzięki niej ponad ćwierć miliona złotych, za które Klinika zakupiła niezbędną aparaturę medyczną na oddział przeszczepów szpiku kostnego, w tym najnowszy analizator biochemiczny wart ponad 160 tysięcy złotych. Co roku Aukcja wspierana jest przez największe osobowości życia publicznego, m.in.: Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Prymas Polski kardynał Józef Glemp, prof. Norman Davies. Aukcja stała się również jednym z ważniejszych społecznych wydarzeń Wrocławia. Rokrocznie patronat honorowy nad Aukcją obejmują: Prezydent Wrocławia, Metropolita Wrocławski oraz Dolnośląska Izba Gospodarcza.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama