Ondřej Havelka i Melody Makers

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-11-22 18:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Zdenek Vavra

CZESKIE SNY 2011 mają zaszczyt zaprezentować Ondřeja Havelkę i jego Melody Makers - znanych na całej świecie ze swoich wyjątkowych, swingowych aranżacji. 3 grudnia 2011 r. o godz. 19.00, Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu - Hala Stulecia będzie gościć ekscytujące muzyczne show w wykonaniu Ondřeja Havelki i jego Melody Makers. Grupa z powodzeniem przeniesie widownię w atmosferę lat 20. i 30. XX w., czyli w erę swingu.

Ich różnorodny repertuar zawiera szerokie spektrum przyjemnych dźwięków, słodkich i gorących, pochodzących zarówno z hollywoodzkich musicali, jak i obejmuje największe przeboje czołowych kapel swingowych, do których należy również zaliczyć muzykę czeskiego kompozytora Jaroslava Jeźka. Ale sam koncert to jednak coś więcej, to bardzo szczegółowo zaplanowane show, w każdym detalu naśladujące charakterystyczne cechy typowe dla ery swingu, na przykład poprzez stroje i fryzury, a całości dopełnia znakomita reżyseria przedstawienia.

W stricte jazzowy styl muzyków wkomponowane są elementy ich poczucia humoru, show i zrozumienia. Oczarowujące brzmienie i tempo grupy stanowią tło dla solisty Ondřeja Havelki, ­piosenkarza, konferansjera, tancerza oraz pianisty Karla Kosarka w jego fascynującym wykonaniu the Rhapsody In Blue.

Ten wyjątkowy koncert jest zamykającym koncertem trzeciej edycji Europejskiego projektu kulturowego CZESKIE SNY - CZECH DREAMS 2011, mającego na celu promowanie czeskiej muzyki. Zamyka on również cykl 8 koncertów, które odbyły się w Polsce w ramach wspomnianego projektu: w Mikołowie - 2 koncerty, Imielinie,Krakowie, Bydgoszczy, Lędzinach, Chorzowie, Wrocławiu.

Wrocław został tu słusznie wybrany jako miejsce, w którym ma się odbyć koncert finałowy, nie tylko ze względu na głębokie korzenie historyczne łączące oba nasze kraje, ale również z uwagi na jego owocne i ożywione stosunki z licznymi partnerami w Republice Czeskiej, prowadzonych współcześnie na wielu różnych płaszczyznach.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama