Zgorzelec rozbity w Kołobrzegu

| Utworzono: 2011-12-03 10:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wicemistrzowie Polski w inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej części zasadniczej ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Kotwicą 54:64. Jeśli zwykło się mawiać, że mecze koszykarskie 21 wieku wygrywa się lub przegrywa obroną o tym pojedynku można napisać, że zgorzelczanie przegrali go w ataku i "w głowach".

Pierwsze 20 minut było najgorszymi w wykonaniu zespołu Jacka Winnickiego w tym sezonie. Turów rzucił zaledwie 21 punktów. W ofensywie grał katastrofalnie. Wynikało to z braku odpowiedniego nastawienia. Niektórzy z zawodników byli chyba przekonani, że gospodarze położą się na parkiecie a wicemistrzowie Polski będą mogli robić to na co przyjdzie im ochota a i tak zabiorą ze sobą dwa punkty.

Jeżeli Turów po walce przegrywał z Treflem i Czarnymi to w Kołobrzegu przegrał z samym sobą. Na ławce rezerwowych już od 2 minuty panowała bardzo nerwowa atmosfera. Winnicki nie mógł znaleźć odpowiedniej piątki. Kotwica po pierwszej kwarcie prowadziła 14:10. Po drugiej było już 33:21.

Przerwa niewiele zmieniła. Na początku trzeciej kwarty lepiej spisywali się gospodarze. Zespół ze Zgorzelca jednak wreszcie "chciał" i ciężko pracował. W końcowych fragmentach tej części za sprawą Wysockiego i przede wszystkim Chylińskiego udało się odrobić kilka punktów. Turów trzecią ćwiartkę wygrał 19:16.

Kilkadziesiąt sekund ostatniej kwarty wlało optymizm w serca Dolnoślązaków ale było to tylko chwilowe. Turów ponownie zatracił skuteczność w ataku a gospodarze zdobywali kolejne punkty i do tego sprzyjało im szczęście. W końcowych fragmentach spotkania dominacja Kotwicy była zdecydowana. Drużyna z Kołobrzegu zasłużenie zainkasowała komplet punktów.

W zespole Winnickiego nie zagrał ponownie Michał Gabiński. Skrzydłowy powinien być jednak gotowy na wtorkowe spotkanie Pucharu Europy z Albą Berlin.

Kotwica Kołobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 64:54 (14:10,19:11,16:19,15:14).

Kotwica: Oded Brandwein 16, Tomasz Kęsicki 13, Reginald Holmes 11, Darrell Harris 8, Jessie Sapp 8, Marko Djurić 5, Łukasz Wichniarz 3, Szymon Rduch 0, Łukasz Diduszko 0.

PGE Turów: Michał Chyliński 11, Konrad Wysocki 11, John Edwards 8, David Jackson 7, Daniel Kickert 4, Giedrius Gustas 3, Artur Mielczarek 3, Dallas Lauderdale 3, Aaron Cel 2, Ronald Moore 2, Michał Jankowski 0.