Wygrali. Turów dalej w grze

| Utworzono: 2011-12-07 08:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Do tego wicemistrzom Polski były potrzebne aż dwie dogrywki. Pierwsza połowa konfrontacji w Zielonej Górze potwierdziła, że Alba to klasowa drużyna, która ma spore szansę by awansować do turnieju finałowego EuroCup. Niemcy grali świetną defensywę a w "trumnie" Turowa robili co chcieli. W ciągu 20 minut z tego miejsca trafili 13 na 17 oddanych rzutów.

Zgorzelczanie w inauguracyjnych dwóch kwartach nie mogli odnaleźć właściwego rytmu. Na słowa uznania zasłużył jedynie Aaron Cel. Skrzydłowy trafiał i zbierał ale nie miał wsparcia wśród kolegów. Zawodzili ci, którzy mają stanowić o sile Turowa.

W szatni lekcję odrobił trener Jacek Winnicki. Po przerwie dolnośląski zespół nie tracił już tak łatwych punktów i grał o niebo lepiej w ataku. Jackson i Wysocki zdobywali punkt za punktem. Po 30 minutach goście mieli jednak 11 oczek zaliczki.

W czwartej kwarcie do zdobywania punktów włączył się wreszcie Kickert. Nie zawiódł też Moore. Albę złapała zadyszka i dobra defensywa gospodarzy. Wraz z upływem kolejnych minut przewaga Niemców była coraz mniejsza. Na 3 sekundy przed końcem przy prowadzeniu klubu z Berlina 71:69 dwa wolne otrzymał Jackson. Amerykanin jeden z nich przestrzelił i wydawało się po meczu. Szybki faul Turowa dał jednak nadzieję. Tylko 1 z 2 rzutów trafiła Alba. Znów pojawiła się szansa. Niemcy popełnili błąd faulując... Jacksona. Tym razem obrońca był bezbłędny i doprowadził do dogrywki.

Początek należał do Turowa i Kickerta. Końcówka do Alby i Schaffartzika. Dodatkowe 5 minut nie rozstrzygnęło kto jest lepszy. Potrzebna była druga dogrywka.

W niej Niemcy zdobyli 4 pierwsze punkty. Były to jednak tylko dobre złego początki. Kolejne akcję należały już do wicemistrzów Polski. Dwoił się i troił Jackson. Trafiali też inni. Turów nie dał sobie wydrzeć wygranej.

Dzięki heroicznej walce zwycięstwo nad liderem grupy Pucharu Europy stało się faktem. Zgorzelczanie pozostają w grze o drugą rundę rozgrywek.