Zajrzeliśmy na Dworzec Główny

Marta Kliber | Utworzono: 2012-02-01 07:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. prasowe PKP

Zimowa aura nie odstrasza budowlańców i roboty na Dworcu Głównym toczą się normalnym tempem. Parking podziemny jest na etapie prac instalacyjnych, w niektórych miejscach ułożono już nawierzchnię.

Cały obiekt został już zadaszony, końca dobiega też wymiana okien. Otwarto już trzy perony, intensywne prace trwają jeszcze na peronach drugim i trzecim, które mają być gotowe przed Euro 2012.

Fot. mat. prasowe PKP

Jednocześnie kontynuowane są prace konserwatorskie, które mają przywrócić wnętrzu dworca jego historyczny wygląd. W hali holu kasowego przygotowano podłoże pod układanie posadzki. Przy historycznych halach peronowych kończy się montaż drewnianych elementów zadaszenia, odrestaurowano też stalowe konstrukcje historycznych hal peronowych.

Fot. mat. prasowe PKP

Pomiędzy budynkiem głównym a halą holu kasowego prowadzone są prace przy pasażu, którym będzie można dostać się do sklepów na I piętrze budynku głównego. Pasaż na prawie całej długości został już przeszklony. Bliskie finalizacji jest też szklenie fasad hali holu kasowego. Trwa montaż wind.

Fot. mat. prasowe PKP

Budowlańcy finalizują również prace przy Pawilonie Południowym. Jedynie na zewnątrz budynku, ze względu na zimno, przerwano malowanie elewacji. Dworzec nabierze w całości nowego koloru na wiosnę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama