Tak jak Justyna Kowalczyk

Małgorzata Majeran-Kokott | Utworzono: 2012-02-01 11:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski

To była szkoła przetrwania.

16 stopni poniżej zera - to temperatura, która towarzyszyła zawodnikom i kibicom podczas I Mistrzostw Polski Amatorów PZN w sprintach. Nie było łatwo.

Kilkudziesięciu zawodników pokonało trasę 1450 metrów. Była to ta sama trasa jaką pobiegną zawodnicy Pucharu Świata, który odbędzie się na Polanie Jakuszyckiej za dwa tygodnie. Organizatorzy Pucharu Świata w biegach narciarskich podkreślali,że Mistrzostwa Polski były wielkim testem przed tą prestiżową imprezą. Przede wszystkim testem dla ludzi, którzy będą obsługiwać to wielkie wydarzenie sportowe i medialne.

- Nie mamy w Polsce doświadczeń w organizowaniu takiej imprezy dlatego musimy wszystkiego się nauczyć - podkreślali przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego. Miejmy nadzieję, że temperatura podczas tych zawodów będzie bardziej przyjazna i że nie będzie padał śnieg, którego i tak w Jakuszycach nie brakuje.

To wyjątkowy sezon na Polanie Jakuszyckiej. Po Mistrzostwach Polski odbędą się zawody Pucharu Świata 17 i 18 lutego, a następnie od 2-4 marca organizowany tu od ponad 30 lat Bieg Piastów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama