Turów znów słabszy

| Utworzono: 2012-02-03 08:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Druga konfrontacja w sezonie zasadniczym ekstraklasy między PGE Turowem Zgorzelec a Energą Czarnymi Słupsk kończy się wygraną zespołu Adomaitisa. W Hali Gryfia nie było wątpliwości. Czarni zwyciężyli pewnie 83:70.

Po pierwszej kwarcie żywiołowi kibice gospodarzy nie mogli mieć powodów do radości, bo Turów prowadził 22:14. Zespół Jacka Winnickiego bardzo dobrze wszedł w to spotkanie. Dzięki twardej defensywie słupszczanie przez długie minuty mieli problemy z punktowaniem. Turowowi przychodziło to z większą łatwością.

W drugich 10 minutach rolę się odwróciły. Fatalne wejście w mecz zaliczył Moore. Jego straty wniosły nerwowość do drużyny ze Zgorzelca. Czarni błyskawicznie zbliżyli się do rywali a w końcowych sekundach tej kwarty uzyskali 6 punktów przewagi. Warto zaznaczyć, że w całej pierwszej połowie gospodarze wykonywali aż 18 rzutów wolnych. Turów natomiast żadnego. Sędziowie odgwizdali w inauguracyjnych 20 minutach zgorzelczanom 16 przewinień. Czarnym 6. Miało to istotny wpływ na losy meczu.

Po przerwie ponownie zbyt łatwo w ofensywie radzili sobie koszykarze Dainiusa Adomaitasa. Dolnoślązacy natomiast nie mieli recepty ani na zdobywanie punktów, ani na powstrzymanie przeciwnika. Tę część Czarni wygrali 23:15.

Przez kilka minut 4 kwarty kibice Turowa jeszcze mogli mieć nadzieję. Zgorzelczanie zdołali zmniejszyć stratę do 7 punktów. Finisz gospodarzy był jednak skuteczny. W dużej mierze za sprawą związanego przez lata ze Zgorzelcem Krzysztofa Roszyka.

Bardzo ważnym elementem czwartkowej rywalizacji była liczba rzutów wolnych wykonywanych przez drużynę ze Słupska. 33 otrzymane od sędziów szanse Czarni zamienili na 31 punktów. Turów za 1 oczko rzucał równie skutecznie (gospodarze 93% skuteczności, goście 92% skuteczności). Zgorzelczanie jednak wykonali zaledwie 13 prób.

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 83:70 (14:22, 28:14, 23:15, 18:19)

Czarni: Hinson 18, Roszyk 16, Kikowski 15, Morrisson 13, Cesnauskis 6, Burrell 5, Białek 5, Leończyk 5.

Turów: Kickert 23, Gustas 12, Jackson 11, Moore 9, Edwards 8, Cel 6, Wysocki 1, Chyliński 0, Mielczarek 0, Jankowski 0.