Pewna wygrana Turowa

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-02-09 10:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wicemistrzowie Polski wygrali na wyjeździe z AZS Politechniką Warszawa 93:71.

Turów po porażkach z Energą Czarnymi i Treflem bardzo chciał odbudować morale. Rywal był do tego wymarzony. Politechnika odniosła w tym sezonie tylko 6 zwycięstw a dodatkowo w jej szeregach zabrakło kontuzjowanych - Leszka Karwowskiego i Marcina Kołowcy.

Już po 10 minutach zespół Turowa wypracował sobie bezpieczną przewagę. Dobra gra Gustasa, Wysockiego i Jacksona spowodowała, że wicemistrzowie Polski po 1 kwarcie prowadzili aż 26:12.

W zespole Politechniki wyróżniał się Mateusz Ponitka, który indywidualnymi akcjami starał się rozerwać szczelną obronę Turowa a w całym spotkaniu zdobył 19 punktów.

Turów w kolejnych kwartach konsekwentnie pilnował prowadzenia. Wicemistrzowie Polski wygrali każdą z 4 części gry, choć tylko pierwszą tak zdecydowanie.
Jednak przez cały mecz absolutnie kontrolowali przebieg wydarzeń będąc zespołem lepszym w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

Teraz przed drużyną Turowa niedzielny ligowy mecz z Polpharmą Starogard a w środę prestiżowe starcie w ćwierćfinale Pucharu Polski z Asseco Prokomem Gdynia.

AZS Politechnika Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 71:93 (12:26, 21:24, 19:22, 19:21).

Politechnika Warszawa: Mateusz Ponitka 19, Patryk Pełka 15, Marek Popiołek 9, Piotr Pamuła 9, Jarosław Mokros 5, Michał Nowakowski 4, Filip Nowicki 4, Maciej Kucharek 3, Łukasz Wilczek 3, Sebastian Kowalczyk 0.

PGE Turów Zgorzelec: Daniel Kickert 19, Aaron Cel 13, David Jackson 11, Ronald Moore 10, Konrad Wysocki 9, Giedrus Gustas 7, Michał Chyliński 7, Artur Mielczarek 6, John Edwards 6, Michał Jankowski 5, Dallas Lauderdale 0.