Na początek tylko remis

| Utworzono: 2012-02-19 14:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół Oresta Lenczyka zremisował na Stadionie Miejskim we Wrocławiu z Ruchem Chorzów 1:1 w pierwszym spotkaniu tej rundy ekstraklasy. Mecz z wysokości trybun obejrzało zaledwie 16 tysięcy kibiców.

Inauguracyjne spotkania tej części ekstraklasy będą zapewne obfitować w niespodzianki. Do takiej doszło w stolicy Dolnego Śląska. Przed meczem z Ruchem było wiadomo, że nie będzie to spacerek. Zespół z Chorzowa był sklasyfikowany na czwartym miejscu w tabeli. Wielokrotnie pokazał w tym sezonie, że potrafi zdobywać punkty na bardzo trudnym terenie. Mimo to końcowy wynik dla fanów lidera jest rozczarowaniem.

Orest Lenczyk do wyjściowej jedenastki delegował dwóch nowych piłkarzy. Od pierwszych minut zagrali i Patrik Mraz i Dalibor Stevanović. Obaj nie zawiedli, ale też nie błysnęli.

Pierwsza połowa starcia we Wrocławiu rozpoczęła się od walki w środku pola. Wraz z upływem minut przewagę uzyskiwał Śląsk. Na bramkę Michala Peskovica groźnie strzelali Cristian Diaz i Sebastian Mila. Ataki wrocławian skutek przyniosły w 30 minucie. W pole karne dośrodkował Przemysław Kaźmierczak, w piłkę nie trafił Mila, ale akcję zamknął Mateusz Cetnarski, który strzałem z pięciu metrów pokonał bramkarza rywali. Dla Cetnarskiego to pierwszy gol w sezonie.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Ruch początkowo starał się dłużej utrzymywać przy piłce. Gdy ten cel udało się zrealizować chorzowianie postawili kolejny krok czyli atakowali bramkę Mariana Kelemena. W kilku sytuacjach Słowak ratował drużynę Śląska. Nie miał szczęścia w 78 minucie. Gabor Straka dośrodkował z rzutu wolnego, a zamykający akcję Arkadiusz Piech pewnie umieścił piłkę w siatce. Warto dodać, że goście na tę bramkę w pełni zasłużyli.

W ostatnich minutach Śląsk rzucił się do ataku. Niestety zabrakło pomysłu na zadanie decydującego ciosu.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
1:0 - Cetnarski 30
1:1 - Piech 78

Śląsk Wrocław: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Fojut, Mraz, Kaźmierczak, Elsner (68' Sztylka), Mila, Stevanović (84' Ćwielong), Cetnarski (84' Madej), Diaz.

Ruch Chorzów: Pesković - Djokić, Grodzicki, Stawarczyk, Burliga, Grzyb (75' Smektała), Malinowski (35' Lisowski), Straka, Janoszka, Jankowski, Piech (85' Abbott).

Żółte kartki: Fojut, Mraz, Kaźmierczak, Celeban (Śląsk) oraz Piech, Grodzicki, Burliga (Ruch).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).