Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-02-28 12:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży odbędzie się We Wrocławiu między 7 a 11 marca.

Młodzi ludzie zdecydowali się przyjechać nawet z odległych zakątków naszego kontynentu by uczestniczyć w  19 Sesji Regionalnej Europejskiego Parlamentu Młodzieży.

Podejmą próbę rozwiązania problemów związanych m.in. różnorodnością kulturową w Europie, rewolucją w Syrii, pomocą humanitarną czy też starzeniem się społeczeństwa i złą sytuacją finansową emerytów. Efektem ich kilkudniowej pracy będą rezolucje, które przedstawią na obradach generalnych w ostatnim dniu sesji. Wtedy odbędzie się też dyskusja i głosowanie.

Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży to także  Teambuilding, na którym delegaci dzięki wspólnym grom integracyjnym będą mogli się lepiej poznać i stworzyć zgrane komitety.

Ze względu na fakt, że Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016, znaczną część programu zajmą zajęcia związane z  kulturą. Odbędą się warsztaty „CultureYourself”, podczas których uczestnicy będą mogli zdobywać wiedzę i nowe umiejętności w takich dziedzinach jak teatr, taniec, czy telewizja.
Z kolei podczas Eurovillage delegacje  z każdego kraju zaprezentują swoją rodzimą kuchnię. Będzie można zasmakować potraw od francuskiego Brie po rumuńską Mamałygę.

Eurokoncert to kolejny punkt programu, gdzie  uczestnicy będą mogli pochwalić się swoimi talentami gry na instrumentach, śpiewem i tańcem na scenie.
Szczególnie ciekawie zapowiada się debata panelowa poruszająca, kontrowersyjny ostatnio, temat ochrony praw autorskich w Unii Europejskiej. Wśród gości znajdzie się m. in. Lidia Geringer de Oedenberg -  Poseł do Parlamentu Europejskiego, debata odbędzie się we wrocławskim Centrum Badań EIT.

Europejski Parlament Młodzieży to międzynarodowa, apolityczna organizacja pozarządowa, zrzeszająca blisko 20 tysięcy osób. Jej głównym celem jest dostarczanie młodym Europejczykom możliwości wymiany poglądów, podróżowania i poznawania rówieśników poza granicami swojego kraju. Początki organizacji w Polsce sięgają początku lat 90, natomiast oficjalnie zarejestrowano ją w naszym kraju w 2006 roku.

Więcej informacji na temat Europejskiego Parlamentu Młodzieży można znaleźć na stronie internetowej www.eypej.org.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama