Goldfrapp - "The Singles"

Wojciech Janicki | Utworzono: 2012-03-07 11:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Alison Goldfrapp rozpoczęła działalność muzyczną na początku lat 90. śpiewając się w chórkach dla takich wykonawców jak Orbital i Tricky. W 1999 roku poznała
kompozytora Willa Gregory'ego, z którym po kilku miesiącach znajomości założyła zespół. Tego samego roku duet podpisał kontrakt z Mute Records i rozpoczął prace nad debiutanckim krążkiem. Debiutancka płyta Goldfrapp z 2000 roku "Felt Mountain" była zniewalającym koktajlem sennych narkotycznych majaków, tanga i piosenek o tragicznej miłości, podanym w odważnej elektronicznej aranżacji. Album został bardzo dobrze przyjęty na całym świecie i okazał się wymowną, ponadczasową zapowiedzią nowego milenium. "Brzmienie wzorcowe" według Time Out.

Jak zwykle po ciepłym przyjęciu pierwszego albumu, czekano na kolejne nagranie i... było znów przedziwnie i urokliwie. W świecie Goldfrapp, jak nigdzie indziej, styka się ze sobą - jak pisał jeden z krytyków -   'weimerska dekadencja i desperacki hedonizm Studia 54 w Nowym Jorku ".

Przy okazji premier płyt  często padały pytania o inspiracje. Alison odpowiada: "Ennio Morricone i disco. Ten dramatyzm i smyki są tam obecne; choć może nie wszystkim wydaje się to oczywiste".

Nietuzinkowy duet doczekał się podsumowania swojej twórczości a piosenka "Yellow Halo" to premierowe nagranie z kompilacji "The Singles".

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.