Spraw swój własny cud - podaruj ludziom lepsze życie - Koncert Raz Dwa Trzy w ramach ogólnoświatowej akcji "Głosy dla Hospicjów"

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-09-22 16:58 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

To prawdziwa uczta dla sympatyków zespołu, ale przede wszystkim satysfakcja, że można wesprzeć tych, których dotknęło cierpienie. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc pacjentom wrocławskich hospicjów.

Październikowy koncert to część ogólnoświatowej akcji pod hasłem "Głosy dla Hospicjów" (Voices for Hospices). Na tę okazję muzycy Raz Dwa Trzy wybrali specjalny repertuar.
Usłyszymy utwory z trzech albumów: "Niecud", "Cztery" i "Trudno nie wierzyć nic", takie jak: "Pod niebem pełnym cudów", Nikt nikogo (I tak warto żyć)", "Idę przed siebie", "Mógłbyś temu zaprzeczyć" czy ""Nie tylko dla Ciebie".

To koncert charytatywny, dlatego organizatorzy liczą na Państwa przychylność i wsparcie w rozpropagowaniu tego wydarzenia. Cenny jest każdy sprzedany bilet. Pieniądze uzyskane dzięki koncertowi zostaną w przemyślany sposób przeznaczone na potrzeby pacjentów, którymi opiekują się Hospicjum Domowe przy DCO (Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu) i Hospicjum Ojców Bonifratrów.

Każdego roku w samym tylko Wrocławiu z opieki paliatywnej korzysta około 1200 osób. W całym województwie potrzebujących takiej pomocy jest znacznie więcej - szacuje się, że w województwie dolnośląskim leczenia hospicyjnego potrzebuje około 5000 chorych.
Udzielenie pomocy jak największej liczbie osób jej potrzebujących wymaga ogromnych pieniędzy.

Oczywiście, często nie możemy wyleczyć naszych pacjentów. Potrafimy jednak sprawić, by życie, które im pozostało, było pozbawione bólu i możliwie komfortowe. Dlatego naszym podopiecznym potrzebne są specjalistyczne leki i sprzęt, np.: wózki inwalidzkie, koncentratory tlenowe, środki opatrunkowe pomagające w gojeniu głębokich ran i odleżyn (jeden dzień kuracji z wykorzystaniem takich opatrunków kosztuje ok. 100 zł), materace przeciwodleżynowe, czy też autoklaw do sterylizacji przyrządów medycznych (koszt jednego urządzenia to około 15 tys. zł.).
Ale na tym, nie koniec, bo nie mniej niż odpowiednich leków chorzy potrzebują wsparcia duchowego i psychologicznego. Wszystko po to, by maksymalnie poprawić jakość ich życia.

Październikowy koncert daje nam również możliwość opowiedzenia o tym, jak się zachować w obliczu śmiertelnej, przewlekłej choroby, która dotknęła kogoś z bliskich nam ludzi.

Patronat honorowy nad koncertem objęli Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i JE Marian Gołębiewski, Arcybiskup Metropolita Wrocławski.

Przy organizacji koncertu pracuje sztab wolontariuszy.

Organizatorami akcji są: Hospicjum Domowe przy DCO, Hospicjum o.o. Bonifratrów i Fundacja Hospicyjna.

Koncert zespołu Raz Dwa Trzy pt. "Głosy dla Hospicjum"
3 października 2008
Teatr Polski we Wrocławiu, godz. 19.30

Bilety w cenie: 40, 60, 70 i 100 zł można kupić:
w kasie Teatru Polskiego przy ul. Zapolskiej,
w kasie nr 22 na Dworcu Głównym,
w aptece o.o. Bonifratrów przy ul. Traugutta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama