Kolejna porażka Śląska!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-04-02 08:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W kolejnym meczu wicemistrzowie Polski przegrali w Warszawie z Polonią aż 0:3 i spadli na 3 miejsce w tabeli.

Mecz był debiutem w roli szkoleniowca Polonii Czesława Michniewicza i to właśnie zespół ze stolicy od początku stwarzał lepsze wrażenie. Wrocławianie nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, ale w żaden sposób nie przekładało się to na stwarzanie zagrożenia pod bramką rywala.

Pierwszą świetną okazję do zdobycia bramki Polonia stworzyła w 29 minucie, ale Władimer Dwaliszwili nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Marianem Kelemenem. W 37 minucie Gruzin już się nie pomylił. Po dynamicznej akcji Pawła Wszołka i przy biernej postawie obrońców Śląska mocnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Od początku drugiej połowy znów przeważała Polonia. W 54 minucie Bruno dokładnie dośrodkował piłkę tuż przed bramkę, a Łukasz Trałka nie zmarnował znakomitej sytuacji i było już 2:0. Śląsk nie potrafił w tym czasie stworzyć żadnej okazji do zdobycia kontaktowego gola.

Wicemistrzów Polski dobił w 69 minucie Łukasz Teodorczyk. W sytuacji sam na sam uderzył prosto w Kelemena, ale po przejęciu i odegraniu piłki przez Dorde