Bądź eko i trendy we Wrocławiu

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-04-19 16:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Nie wiesz co zrobić ze zużytymi bateriami lub zepsutym telefonem komórkowym? Przyjdź 21 kwietnia do Parku Handlowego Auchan Bielany. Weź udział w zbiórce elektrośmieci i makulatury pod hasłem „Eko i trendy”. Każdy, kto przyniesie surowce wtórne, otrzyma kwiatka w doniczce.

Statystyczny Polak zużywa rocznie 63 kg papieru. I tylko 36% przekazuje do recyclingu. Z makulatury powstaje m.in. tektura i papier do wydruku gazet. Wyrzucając elektrośmieci do śmietnika stwarzamy zagrożenie dla środowiska oraz łamiemy prawo, które obowiązuje w Polsce od 21 października 2005 r. Bardzo niebezpieczne związki bromu, ołów czy rtęć są w zepsutych komputerach, ekranach telewizorów czy bateriach. Warto zrobić porządek w domu i jednocześnie zadbać o naturalne środowisko.

Organizatorem akcji jest Park Handlowy Auchan Bielany. Patronat Honorowy nad akcją objął Wójt Gminy Kobierzyce. - Od kilku lat Gmina Kobierzyce prowadzi na szeroką skalę działania związane z poszerzeniem świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Dlatego chętnie popieram akcję Eko i trendy, która kształtuje prawidłowe nawyki i działania proekologiczne wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych – powiedział Ryszard Pacholik, wójt Gminy Kobierzyce.

Zbiórka makulatury i elektrośmieci odbędzie się w godzinach 11.00-19.00 przed wejściem Niemcza. Dla najmłodszych w godzinach 12.00 - 18.00 będzie działać Eko-miasteczko. Podczas twórczych warsztatów dzieci poznają sztukę orgiami i będą mogły same zrobić ekozabawki. Mamy będą miały okazję nauczyć się, jak z niepotrzebnych surowców stworzyć ekobiżuterię. Zabawom będą towarzyszyły konkursy i nagrody.

Akcji towarzyszy specjalnie przygotowany konkurs dla szkół. Klasa, która przyniesie największą ilość makulatury (w kilogramach), wygra bon towarowy do Media Markt na kwotę 2 000 złotych. Klasa, która zajmie II miejsce, zdobędzie pendrive dla każdego z uczniów.

- Eko i trendy zachęca mieszkańców Wrocławia i okolic do świadomego gospodarowania domowymi odpadami. To ważna akcja, gdyż edukuje społeczeństwo oraz uwrażliwia na problemy ochrony środowiska – powiedziała Karina Slawik-Koźlik, menedżer Parku Handlowego Auchan Bielany. W edycji akcji w 2011 roku zebrano ponad 4700 kg makulatury oraz około 3 000 zużytych baterii.

Zobacz: centraauchan.pl/bielany/

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama