NFM nabiera kształtów (Zobacz)

Marta Kliber | Utworzono: 2012-04-27 07:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

Obecnie trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu elementów budynku głównego, a także rozmaite prace instalacyjne i wykończeniowe, w tym instalacja systemu przeciwpożarowego, klimatyzacji oraz montaż izolacji akustycznej. Do foyer obiektu prowadzić będzie monumentalne wejście od strony Placu Wolności, o szerokości 13 m i wysokości 20 m.

Dalej wchodzimy już bezpośrednio na frontową ścianę głównej sali koncertowej. Przestrzeń foyer będzie przypominać swoim kształtem rzymskie atrium. Poziom wejściowy jest jednocześnie poziomem pierwszego balkonu na widowni sali głównej. Główna kondygnacja Sali Koncertowej znajdować będzie się na poziomie -1 względem Placu Wolności.

Do każdej z pięciu kondygnacji Narodowego Forum Muzyki będzie można dostać się za pomocą schodów, oprócz tego budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych - dwie windy zapewnić mają dostęp do wszystkich poziomów. Poziom -1 ma również bezpośrednie połączenie z garażem podziemnym, zlokalizowanym pod placem. Tam też, pod schodami głównymi, znajdują się szatnie.

Na poziomie drugiego balkonu foyer +1 znajduje się salon VIP z osobnym wyjściem. Na poziomie +2 znajduje się sala kameralna C. Na poziomie +3 foyer umieszczono niewielkie pomieszczenia biurowe oraz administracyjne.

Piętro wyżej, czyli na ostatniej kondygnacji +4, znajduje się niewielka biblioteka tematyczna z widokiem na promenadę oraz mała kafeteria z widokiem na płytę Placu Wolności. W obiekcie oprócz tego znajdą się sklepik z pamiątkami, instrumentami i płytami, dostępny bezpośrednio z ulicy oraz wnętrza budynku.


REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama