Fatalne warunki na fermie lisów

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2012-05-01 07:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Ekostraż

W takich warunkach w Stawcu koło Milicza hodowane są lisy.

Wrocławska Ekostraż próbowała nakłonić lekarza weterynarii do interwencji na fermie, jednak ten odmówił nie podając przyczyn.

Olga Smaga z Ekostraży powiedziała Radiu Wrocław, że na fermie dochodzi do znęcania się nad zwierzętami.

Powiatowy lekarz weterynarii powiedział Radiu Wrocław, że na razie nie przewiduje przeprowadzenia kontroli na fermie, bo lisy mogłyby się niepotrzebnie niepokoić widząc obcych.

Zdaniem działaczy kilkadziesiąt lisów jest przetrzymywanych w fatalnych warunkach.

Dawid Karaś z Ekostraży powiedział Radiu Wrocław, że ferma nie spełnia warunków do hodowli, dlatego o tym co widział na miejscu zawiadomi prokuraturę.

Właściciel fermy nie wpuścił działaczy na teren posesji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Animals
2012-05-08 21:51:11
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przesiedlić tam cyganów z Kamieńskiego , a lisy wypuścić na wolność . Miasto rozwiąże dwa problemy za jednym zamachem .
~AAA
2012-05-04 13:12:57
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
Najgorsze jest to, że te biedne zwierzątka nacierpią się, a potem do tego ktoś je na pewno bestialsko obedrze ze skóry, pewnie żywcem...Dlaczego naprawdę nie można nic zrobić?!Dlaczego, dlaczego...
~roma
2012-05-02 19:22:06
z adresu IP: (81.210.xxx.xxx)
Ocena: 1
czy ktoś wie co dalej z tymi zwierzętami ? jak się skończyło ? ludzie nie kupujcie futer ! nie bedzie chętnych nie będzie hodowli :(
~io66
2012-05-02 01:39:26
z adresu IP: (194.63.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co to k..wa jest ,hodowca i weterynarz powinni ponieść surową karę za znęcanie się .Nie dość że mordowane ,to jeszcze te kur.y im takie życie zafundowały.Na h.j taki powiatowy lekarz weterynarii
~mkk
2012-05-01 18:29:53
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
MASAKRA.
~orka
2012-05-01 16:49:51
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tego hodowcę razem weterynarzem zamknąć na dobę w takiej klatce, a później wykastrować. Ale takie postępowanie ze zwierzętami, to praktycznie norma, szczególnie na wsi, w tym popapranym, rzekomo katolickim i chrześcijańskim kraju! Kiedyś w czasie sejmowej denaty nad ustawą o prawach zwierząt byłem świadkiem wypowiedzi franciszkanina, podobnego późnego wnuka pierwszego ekologa, który krytykował ustawę, bo oto dzieje się coś złego, skoro nawet zwierzętom usiłuje się przyznawać jakieś prawa, a przecież, dowodził "ojczulek" one duszy nie mają!
~lui
2012-05-01 13:32:12
z adresu IP: (82.139.xxx.xxx)
Ocena: -1
NATYCHMIAST JE UWOLNIĆ!!!!!!!- a tych znęcających się "legalnie"- za kratę!
~Wodzu
2012-05-01 12:38:03
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wyglada na to że tym kraju jeszcze niestety panuje jeszcze system totalitarny nawet w : http://wroc.wiw.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=42
~jajco
2012-05-01 12:31:20
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 0
paniusie też do klatek!
~Adam Sowa
2012-05-01 12:26:59
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak długo w naszym Kraju będą na wysoko postawionych stanowiskach ludzie NIEKOMPETENTNI to jeszcze pozostałość po komunie czy co?? -Powiatowy lekarz weterynarii- powinien wykonywać SWOJE OBOWIĄZKI a przede wszystkim wiedziec że stan psychiczny zwierząt jest DUŻO BARDZIEJ ZAGROŻONY POPRZEZ biegające tam bezpańskie psy i koty oraz warunki także atmosferyczne niz przez dyskretną obserwację!!! Skoro o tym nie wie to znaczy że JEST OSOBĄ NIEKOMPETNĄ!!! i takie opinie świadczą o jego amatorstwie lub zakłamaniu
~zizizizi
2012-05-01 12:24:12
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Te zdjęcia proponuję wysłać paniusiom co w futrach paradują. A tego skur.... zamknęłabym w takiej klatce.