Drugie spotkanie o awans

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-05-06 11:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk 1:0 Stal.

Pierwszy mecz finałów play-offów drugiej ligi koszykarzy był niezwykle wyrównany. Przez trzy kwarty o jeden krok przed rywalami był Śląsk. Wrocławianie prowadzili po 30 minutach 52:50. Decydująca o losach spotkania okazał się czwarta kwarta. Śląsk był w niej lepszy 15:5 i mógł cieszyć się z wygranej 67:55.

W drużynie Śląska najlepiej grali Radosław Hyży 17 punktów (11 w pierwszej kwarcie) i Adrian Mroczek-Truskowski mający 16 „oczek”. Nie sposób jednak nie docenić reszty drużyny, bo w sobotę każdy dodał coś od siebie. Rafał Glapiński i Norbert Kulon kontrolowali tempo gry Śląska, a swoje pięć minut miał nawet Tomasz Bodziński, który dał bardzo dobrą zmianę w czwartej kwarcie.

W ekipie rywali najlepiej spisywał się Marcin Dymała. Rozgrywający Stali zdobył 23 punkty i gracze Śląska nie potrafili znaleźć na niego sposobu.  Na
szczęście wrocławianom udało się zatrzymać resztę jego kolegów, o czym najlepiej niech świadczy skuteczność gości- 17/57 z gry.

Śląsk prowadzi w serii do trzech zwycięstw 1:0. Spotkanie numer 2 odbędzie się w niedzielę, także we Wrocławiu. Początek meczu o 20.15. Relacja na antenie Radia Wrocław.

WKS Śląsk Wrocław – Stal Ostrów Wlkp. 67:55 (21:17, 15:17, 16:16, 15:5)

Punkty dla Śląska: Hyży 17, Mroczek-Truskowski 16, Grygiel 11, N. Kulon 6, Bodziński 6, Glapiński 6, M. Kowalski 2, Leszczyński 2, Płatek 1, Łopatka

Punkty dla Stali: Dymała 23, Dryjański 12, Olejnik 8, Kałowski 6, Zębski 4, Matczak 2, Sierański, Cielebąk, Radzik, M. Spała, K. Spała

Stan serii: 1:0 dla Śląska.