Koszykarski Śląsk o krok od awansu

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-05-07 08:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zwycięstwo Śląska nie przyszło jednak łatwo. Przez 3 kwarty dużo lepiej wyglądali goście. Stal prowadziła wtedy 59:48, a rewelacyjnie grał Marcin Kałowski, który miał na swoim koncie 18 punktów (6 celnych „trójek”).

Wrocławianie na szczęście w czwartej kwarcie zdołali wrócić do gry i w ostatnich dwóch minutach meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Śląsk przeprowadził wtedy serię punktową 7:0 i gospodarze wygrali 67:64, choć jeszcze w ostatniej akcji stal miała szansę na doprowadzenie do remisu.

Najlepszym graczem Śląska był Radosław Hyży z 23 punktami. Swoje zrobili także Rafał Glapiński (10 punktów, 6 przechwytów) i Artur Grygiel, który miał 11 „oczek” i trafiał ważne rzuty w czwartej kwarcie.

Śląsk prowadzi w serii do trzech zwycięstw 2:0. Stawką jest awans do I ligi koszykarzy. Kolejne spotkanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim, w najbliższą sobotę.

WKS Śląsk Wrocław – Stal Ostrów Wlkp 67:64 (12:18, 24:21, 12:20, 19:5)

Punkty dla Śląska: Hyży 23, Grygiel 11, Glapiński 10, Mroczek-Truskowski 8, Łopatka 6, N. Kulon 5, Bodziński 2, Leszczyński 2, M. Kowalski, Płatek

Punkty dla Stali: Kałowski 18, Olejnik 14, Dryjański 9, Cielebąk 7, Dymała 7, Zębski 5, Matczak 4, Sierański